Strona główna 

ZB nr 11(29)/91, listopad '91

GRUPA "OKRES OCHRONNY"

Chciałbym przedstawić wam "Okres Ochronny" - grupę "ekologiczną" z Wągrowca.

Dlaczego "ekologiczna" w czudzysłowiu? Już wyjaśniam. Otóż ludzie tworzący "OO" nie są specjalistami w tej dziedzinie, są to po prostu młodzi ludzie, których interesuje każda działalność prowadząca do pobudzenia ludzi do bliższego zajmowania się swoim środowiskiem.

Grupę założyły 4 osoby (w wieku od 17 do 34 lat) w czerwcu 91 roku i od razu wzięły się do pracy. Tak więc do sierpnia grupa mogła poszczycić się ok. 10 artykułami (o problemach ekologicznych) w radiu, kilka razy członkowie gościli także w radiu. Jako że członkowie grupy to głównie muzycy lub ludzie zajmujący się muzyką, toteż "OO" próbuje łączyć sprawy ekologiczne z muzyką. Tak więc 28.7. "OO" zorganizował wieczór bluesowo - elektroniczny "życie w nas" (3 zespoły, ok. 800 osób).

Następną imprezą był odbywający się w dniach 8-11.8. EKO-CZAD'91 (25 zespołów, ok. 2000 osób), a ostatnio zorganizowano 18.10. koncert Lecha Janerki z zespołem.

Co do łączenia ekologii z muzyką można mieć różne zdanie, jednak "OO" działa tak jak potrafi i uważa za stosowne. W wakacje "OO" zorganizował jeszcze plastyczny konkurs ekologiczny dla dzieci przebywających w Wągrowcu na koloniach, obozach itp.

Członkowie "Okresu Ochronnego" wydali również biuletyn informujący o lokalnych problemach ekologicznych, a obecnie myślą o zorganizowaniu cyklu prezentacji ekologicznych, połączonych z pokazem przeżroczy w wągrowieckich szkołach podstawowych, oraz kolejnych koncertów.

Kontakt:

Piotr Rachwalski,
Rogozińska 3/2, 62-100 Wągrowiec.

Piszpunt
ZB nr 11(29)/91, listopad '91

Początek strony