Strona główna 

ZB nr 11(29)/91, listopad '91

ZB prezentują:

DOLNOŚLĄSKIE TOWARZYSTWO CYKLISTÓW

O tym, że rower jest ekologicznym i tanim środkiem transportu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pragnę jednak powiadomić zwolenników "dwóch kółek", że wreszcie z rowerami ruszyło coś do przodu... Informuję "wszem i wobec", że powstało Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów (DTC).

Praktyczna działalność zrzeszonych rowerzystów już się zaczęła: 13.10.91 niedaleko Jeleniej Góry zostały przeprowadzone przez nich i innych współorganizatorów wyścigi rowerowe pod górę na dystansie 2 km.

Frekwencja na wspomnianych zawodach grubo przekroczyła przewidywaną ilość zawodników, co przemawia za potrzebą częstszego odbywania się tego rodzaju imprez.

DTC nie ograniczy się jednak tylko do wyścigów... Towarzystwo będzie starało się upowszechnić rower na wszelkie możliwe sposoby, a więc poprzez organizowanie wycieczek, rajdów, obozów i innych imprez sportowo - rekreacyjnych.

Ponadto zamierza prowadzić działalność informacyjną, publicystyczną i wydawniczą propagując rower jako zdrowy i tani środek lokomocji. Podejmować będzie też współpracę z wszelkimi instytucjami i organizacjami pro-ekologicznymi działającymi na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Zacznie również współdziałać z urzędami wojewódzkimi w zakresie możliwości usprawniania organizacji ruchu drogowego w aglomeracjach miejskich i na terenie Dolnego Śląska (rzecz dotyczy ścieżek rowerowych).

Mam nadzieję, że informacje te wzbudzą u czytelników ZB apetyt na zakosztowanie dwukółkowych przygód. A na deser tej (na razie) czcionkowej uczty mam wiadomość następującą: Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów będzie podejmować działania w obronie należnych i niezbywalnych praw, jak również interesów, wszystkich rowerzystów.

"Smacznego"!

Elxbieta Szymańska
Sekretarz DTC

Kontakt:

Dolnośląskie Towarzystwo Cyklistów
Dąbrowskiego 17, 50-457 Wrocław
(przy zakładzie rowerowym)ZB nr 11(29)/91, listopad '91

Początek strony