Strona główna |
24.4. ok. 9-tej dzieci i nauczyciele zgromadzili się w Centrum Sztuki IMPART. Na początku można było obejrzeć prace plastyczne uczniów z różnych szkół. Były to przede wszystkim rysunki, rzeźby z papieru, papierowe globusy, "artystyczne" worki ze śmieciami, a także prace pisemne. Wisiało więc wiele plakatów z różnymi hasłami m.in. "Ziemia jest naszą Matką", "Szkoda, że nie będzie jutra", "Niech zawsze będzie Natura" itp. W holu stała pusta tablica, która szybko zapełniła się napisami związanymi ze środowiskiem i nie tylko (chyba, że napis "Uwolnić piwo z puszek" ma coś wspólnego z opakowaniami...) Później zaczęły się przedstawienia. Pomijając drobne problemy techniczne i totalne znurzenie części dziecięcej widowni, było nawet nieźle. Jednak najbardziej interesująca była "konferencja prasowa" podczas której dzieci zadawały pytania dorosłym, odpowiedzialnym za ochronę środowiska. Dzieciaki były świetnie przygotowane, miały pytania zapisane na kartkach i w ogóle dobrze orientowały się w problemach. Pytań było strasznie dużo, a spora ich część dotyczyła lokalnych problemów Wrocławia. (Odra, tereny zielone, wysypiska śmieci,zanieczyszczenia środowiska w obrębie miasta).
25.4. odbyła się Wojewódzka Olimpiada Ekologiczna. Wzięło w niej udział 38 uczestników. Trzech najlepszych przeszło do etapu centralnego.
27.4. miał się zacząć jakiś obóz ekologiczny w Miliczu, ale nie wiem o nim nic więcej poza tym, że jest eksperymentalny, i że weźmie w nim udział kilkadziesiąt osób.
Podobno przedsiębiorstwo "Euroimpex" organizuje sympozja na temet odsiarczania spalin i metod oczyszczania ścieków. Przygotowywana jest wystawa sprzętu kontrolno-pomiarowego, używanego w pracach ekologów, organizuje ją Wrocławska Fundacja Ochrony Środowiska. Odbędzie się też sesja naukowa pt.:"Ochrona Oławy i Nysy Kłodzkiej". Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury planuje medytacje o prawdziwych wartościach ludzkich i sensie życia.
Królik