Strona główna 

ZB nr 3(45)/93, marzec '93

III NEOHUMANISTYCZNY FESTIWAL EKOLOGICZNY
14 - 18.7.93


Trzeci rok z rzędu, w południowo-zachodniej Polsce, w dniach 14 - 18.7.93 będzie odbywał się Neohumanistyczny Festiwal Ekologiczny. Festiwal ten jest międzynarodowym spotkaniem ludzi pragnących zbudować świat, w którym wszystkie istoty mogłyby współistnieć ze sobą w pełnej harmonii.

Organizatorami Festiwalu są międzynarodowy kwartalnik NEW RENAISSANCE oraz Stowarzyszenie ANANDA MARGA w Polsce. Festiwal odbędzie się w ANANDA PUTTABHUMI, 46-cio hektarowym ekologicznym gospodarstwie rolnym, pełniącym także rolę centrum medytacji, w pobliżu Jeleniej Góry.

W ramach Festiwalu przewidziane są zajęcia warsztatowe dotyczące takich dziedzin jak rolnictwo ekologiczne, niewyczerpalne źródła energii, medycyna holistyczna, prawa zwierząt, prawa człowieka, edukacja, ekonomiczne alternatywy komunizmu i kapitalizmu, wegetarianizm, sztuki piękne, joga, medytacja etc.

Przewidziano też czas na śpiewy religijne oraz medytację - rano i wieczorem - dla wszystkich zainteresowanych. W cowieczornych programach kulturalnych udział wezmą muzycy, aktorzy, tancerze i wokaliści z całego świata.

Festiwal odbywał się będzie we wspaniałej górskiej scenerii.

Wszyscy zainteresowani przygotowaniem zajęć warsztatowych powinni w tej sprawie skontaktować się z organizatorami Festiwalu.

W ubiegłym roku w Festiwalu uczestniczyło 150 osób. Ponieważ od tamtego czasu warunki bytowe w gospodarstwie Ananda uległy zdecydowanej poprawie, jest ono w stanie przyjąć ponad 400 uczestników w roku bieżącym.

Pobyt przewidziany jest w formie campingu - dlatego też wszyscy uczestnicy powinni przyjechać na miejsce wyposażeni w odpowiedni sprzęt biwakowy: namioty, materace dmuchane, śpiwory, etc.

Przewidywany koszt dla każdego uczestnika wynosi 120 DM (95 DM dla studentów i bezrobotnych). Polacy oraz mieszkańcy innych krajów Europy Wschodniej będą mieli możliwość uzyskania specjalnej zniżki, zależnie od aktualnych możliwości organizatorów.ADRES FESTIWALU:

Ananda Puttabhumi, Głębock 37, 58-535 Miłków (30 km od Jeleniej Góry).
Do gospodarstwa można dojechać autobusem z Jeleniej Góry.

Zgłoszenia przyjmuje oraz wszelkich informacji udziela:

Neo-Humanist Ecology Festival
"New Renaissance Magazine"
Weisenauer Weg. 4
6500 Mainz 42
Germany
tel. 06131-832995
fax: 06131-834628ZB nr 3(45)/93, marzec '93

Początek strony