Strona główna 

ZB nr 3(45)/93, marzec '93


"DNI ZIEMI - KIELCE'93"

Agencja Koncertowa "EDUKATOR" w Kielcach realizuje w dniach 23-25.4.93 imprezę pod nazwą "DNI ZIEMI - KIELCE`93". W trakcie tego 3-dniowego wydarzenia odbędą się m. in.: sesja naukowa, happening ekologiczny przygotowany przez młodzież kieleckich szkół średnich, szereg koncertów polskich grup folkowych, konkursy, kiermasz książek o ekologii, sadzenie drzew i inne.

Zapraszam Was do udziału w tej imprezie. Odwiedźcie Kielce!!! Jednocześnie zwracamy się z prośbą: poinformujcie o tej imprezie swoich czytelników. Zaproście ich w naszym imieniu na DNI ZIEMI do Kielc.

"Dni Ziemi" są jakby zakończeniem I etapu działań proekologicznych, prowadzonych przez Agencję na terenie woj. kieleckiego. Przez cały rok szkolny 92/93 prowadzimy w szkołach podstawowych akcję pt. "Misja". Rzecz polega na prezentacji spektaklu teatralnego w wykonaniu aktorów "Teatru Naszego" (Michałowice k. Jeleniej Góry) Jadwigi i Tadeusza Kutów. Po spektaklu ogłaszamy konkurs. Jego wyniki przekazujemy Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Do tej pory zebraliśmy dane na temat kilkuset wraków samochodowych i nielegalnych wysypisk śmieci. Dane te trafiają do władz miast i wsi, na terenie których zostały zebrane. A dzieci sprawdzają (po jakimś czasie) co władze z tym problemem zrobiły.

Godnym odnotowania jest fakt mocnego poparcia wszystkich działań przez Wydział Ochrony Środowiska UW. "Dni Ziemi" realizujemy właśnie na ich zlecenie.

Na wszystkie imprezy (oprócz koncertu wieczornego 24.4.) będzie wstęp wolny.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

23.4.93

16.00 - Sesja naukowa
19.00 - Koncert grup "ATMAN" i "ASUNTA" - całośc w Domu Środowisk Twórczych "Pałacyk", ul. Zamkowa 5


24.4.93

11.00-14.00 - Happening na głównej ulicy miasta (Sienkiewicza).
Udział biorą: młodzież szkół średnich, plastycy, "ŁAN TU FRI" z Wrocławia, BUBBLE MAN, "CARRANTUOHILL" z Rybnika, "SIERRA MANTA" z Ząbkowic Śląskich, "KLINIKA LALEK" z Wrocławia i inni. 18.00 - Koncert w DŚT "Pałacyk" z udziałem: "KWARTET JORGI", "LITTLE MAIDENS", "ATMAN".

25.4.93

11.00-15.00 - Koncert finałowy w Parku Miejskim (w razie niepogody w Teatrze im. Żeromskiego).
Występują: "KWARTET JORGI", "SIERRA MANTA", "LITTLE MAIDENS", "CARRANTUOHILL", "ŁAN TU FRI", JANUSZ REICHEL i inni.

Ponadto w Parku: kiermasz książek, zdrowej żywności i nagrań muzycznych, działania plastyczne, konkurs latawców, zakończenie Konkursu Ekologicznego dla szkół podstawowych województwa, wystąpienia, hasła, zdarzenia dziwne i niespodziewane.

Prowadzenie koncertu: Sławomir Gołaszewski.

Całość imprezy sponsorowana przez Wydział Ochrony Środowiska UW w Kielcach. Współorganizatorzy: DŚT "Pałacyk", Teatr im. St. Żeromskiego. Organizacja, realizacja oraz koordynacja całości:

Agencja Koncertowa "EDUKATOR"
Mazurska 64/65
Kielce
tel. 0-41/22-603



ZB nr 3(45)/93, marzec '93

Początek strony