Strona główna 

ZB nr 3(45)/93, marzec '93

KONKURS "SZTUKA ZE ŚMIECI"Warszawa, 25.1.93

Polski Klub Ekologiczny - Okręg Mazowiecki ogłosił jesienią'92 wśród dzieci i młodzieży szkół warszawskich i Mazowsza konkurs "Sztuka ze śmieci". Wernisaż odbył się 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 305 w Warszawie.

Na konkurs nadesłano ponad 130 prac o przeróżnej ekspresji artystycznej. Były to prace plastyczne z resztek materiałów krawieckich, z opakowań po lekarstwach (prace ze Szkoły Podstawowej przy Szpitalu Dziecięcym Akademii Medycznej w Warszawie), z opakowań jednorazowych typu puszki, kartony, butelki z tworzyw sztucznych itp. Ponadto wykorzystano takie materiały, jak druty, stłuczkę szklaną i papier. Dominowały prace ukazujące, jakie zniszczenia następują w środowisku naturalnym.

Nagrodę główną równolegle zdobyły uczennice ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Warszawie: Zuzanna Fogtt i Olga Skrzynecka ze prace indywidualne "Krzyk", "Klęska" i pracę zbiorową "Biały Delfin".

Relacje z wystawy przedstawiła dwukrotnie telewizja: 12.12.92 w Teleekspresie oraz 13.1.93 w Magazynie Ekologicznym "STOP". Temat wystawy zwrócił uwagę młodzieży i dorosłych na problem rosnącej wciąż ilości odpadów i brak rozwiązań w tym zakresie.

Z pozdrowieniami

Polski Klub Ekologiczny
Okręg Mazowiecki
Krzywickiego 9/7010
02-078 WarszawaZB nr 3(45)/93, marzec '93

Początek strony