Strona główna 

ZB nr 3(45)/93, marzec '93

ZAPROSZENIE Z TARNOWA

PROMOCJA ZDROWEGO ŻYCIA

Tarnów powoli staje się znaczącym Polsce ośrodkiem promocyjnym w imprez nie mających odpowiedników w wielu krajach. Po raz drugi w tym mieście odbędą się w dniach 5-7.6.93 Krajowe Targi Zdrowego Życia, zaś we wrześniu - 18-19 - tradycyjne już IX Krajowe Targi Zdrowej Żywności.

Po ubiegłorocznym debiucie - nawet z udziałem firm zagranicznych - organizatorzy nie zmieniają charakteru tej imprezy, jej zasadniczym celem pozostaje popularyzacja zdrowego życia. Dlatego też II Krajowe Targi Zdrowego Życia Tarnów`93 będą promować wszelkie wyroby - poza artykułami spożywczymi - służące ochronie zdrowia (m. in. przedmioty codziennego użytku, bielizna, odzież i obuwie zdrowotne, sprzęt rehabilitacyjny, naturalne kosmetyki i leki, biologiczne środki czystości, nieszkodliwe farby i lakiery, ekologiczne środki ochrony roślin i nawozy) oraz urządzenia i technologie pomocne w ochronie środowiska.

Tarnowskie Targi mają na celu również popularyzację nowych rozwiązań technologicznych, uwzględniających wymogi zdrowotne, upowszechnianie zdrowego stylu życia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych oraz edukację ekologiczną. Toteż poza ekspozycjami targowymi zaplanowano poradnictwo z różnych dziedzin - m. in. rolnictwa, żywienia, kosmetyki, medycyny naturalnej, radiestezji, bioenergoterapii.

Prezydent Tarnowa i wojewoda tarnowski będą patronami Targów, a odbędą się one w jednym z największych w Polsce sztucznych lodowisk KS Unia oraz w Mościckiej Fundacji Kultury. Imprezę organizują Krajowe Towarzystwo Propagowania Zdrowej Żywności z siedzibą w Tarnowie oraz Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki w Tarnowie.

Najlepsze wyroby w poszczególnych kategoriach zostaną uhonorowane medalami i wyróżnieniami. Targom będą towarzyszyć imprezy kulturalne i sportowe.

Wszelkich informacji dotyczących Targów udziela się pod nr tel. w Tarnowie 33-09-94 w poniedziałki, środy, piątki w godz. 12.30-16.30.

Zgłoszenia udziału w Targach są przyjmowane do końca kwietnia br.

Organizatorzy Targów zapraszają w czerwcu do Tarnowa producentów i dystrybutorów, handlowców oraz zwolenników zdrowego stylu życia z całego kraju. Zdrowe życie nie jest przecież nikomu obojętne - a tarnowskie Targi służą jego promocji.

Prezes Zarządu

mgr Zygmunt Koper


ZB nr 3(45)/93, marzec '93

Początek strony