Strona główna 

ZB nr 8(50)/93, sierpień '93

TOWARZYSTWO BAŻYNOWE ZAPRASZA

Chcemy utworzyć w górach bazę, która dawałaby coś więcej niż tylko nocleg. Chcemy, by odwiedzający nas goście czuli się współodpowiedzialni za miejsce, do którego przybyli. By mogli czuć się potrzebni. Nie jako przypływ gotówki, ale jako osobowości, które na bazie tolerancji mogą kreować własną, nie zawsze zrozumiałą dla innych rzeczywistość. My ze swej strony staramy się zapewnić maksimum możliwości do stworzenia sprzyjającej wspólnym działaniom, atmosfery.

Pierwszy tego typu obiekt tworzymy w Karkonoszach. Prawdę powiedziawszy to istnieje on na podobnych warunkach już kilkanaście lat. Od tego roku przejęliśmy go w dzierżawę. Wiąże się z tym to, że ma on prawdziwego właściciela. Jest to Chatka Akt na Hutniczym Grzbiecie ok. 1050 m n.p.m.

Do Chatki może przyjść każdy, kto ma na to ochotę. Każdy zostanie przyjęty kubkiem gorącej herbaty. Każdy może rozgrzać kości przy piecu bądź ognisku.

Prowadzimy wspólną kuchnię, wspólnie jadamy posiłki, wspólnie pracujemy, wspólnie się bawimy. Chatkę utrzymujemy z własnej kieszeni oraz z dobrowolnych datków przybywających tam ludzi.

 

Chcielibyśmy, by nasz obiekt stał się

miejscem do spotkań ludzi o różnych poglądach,

miejscem do różnorakich działań.

 

Jeżeli chcielibyście nas odwiedzić, nawiązać z nami kontakt, macie ciekawe pomysły, zapraszamy do Chatki Akt. W terminie 20-26.9.93 będzie przebywał w Chatce któryś z członków zarządu. Będziemy mogli się poznać, porozmawiać itd...

Weźcie ze sobą dobry humor, śpiwór, ewentualnie namiot, jedzenia na tyle dni ile chcecie zostać (do sklepu kawałek drogi), świece (brak prądu) i co tam wam jeszcze przyjdzie do głowy.

Zarząd Towarzystwa Bażynowego

Grzegorz Gomuła

Kontakty z nami:

1. Towarzystwo Bażynowe, Czarnieckiego 3/6, 58-560 Jelenia Góra - Cieplice.

2. Telefon grzecznościowy:

Kasia Krasoń 17-29-39 Szklarska Poręba codziennie 9-16.

3. Chatka Akt 58-571 Piechowice-Jagniątków.

Jak trafić

do Chatki Akt?

Przy dworcu PKP Jelenia Góra wsiądziecie w autobus nr 15. Wysiądziecie w Jagniątkowie na przystanku "Grunwald". Pójdziecie ul. Parkową do góry (czarny szlak). Ulica Parkowa wchodzi w las, kończy się asfalt, drogą (czarny szlak) dojdziecie do miejsca odpoczynku - "okrąglak". Dalej czarnym szlakiem pójdziecie w górę. Skręcicie z czarnego szlaku w "ślepą drogę". Jest to licząc od miejsca odpoczynku druga w lewo. Przed małą budką leśników zobaczycie wyraźną ścieżkę - koryto okresowego strumienia w prawo w górę. Pójdziecie tą ścieżką i trudno będzie nie trafić.

Czekamy na Was.

TOWARZYSTWO BAŻYNOWE

Czarnieckiego 3/6

58-560 Cieplice
ZB nr 8(50)/93, sierpień '93

Początek strony