Strona główna 

ZB nr 8(50)/93, sierpień '93

Fundacja Oławy i Nysy Kłodzkiej

ul. Piłsudskiego 15/17

50-044 Wrocław

tel./fax 44-73-02

Konto bankowe: BSK./Wrocław 319203-5021-132

Dzień dobry!

Jednym ze sposobów, jakimi nasza Fundacja pragnie chronić środowisko, jest edukacja ekologiczna. Przed kilkoma dniami ukończyliśmy realizację filmu pt. "Woda dla Wrocławia".

Tytuł filmu sugeruje lokalność problemu. I rzeczywiście - próbujemy pokazać: skąd się bierze ciecz we wrocławskich kranach, jaka jest jakość wód rzeki Oławy, a także przyczyny i źródła zanieczyszczeń. Równocześnie staramy się pokazać uniwersalne rozwiązania, konkretne propozycje - jak ograniczać ilość zanieczyszczeń, jak polepszyć zdolności rzeki do samooczyszczania. Dlatego też zamierzamy zainteresować filmem nie tylko wrocławian.

Film powstawał przy współpracy wielu środowisk, organizacji (między innymi Environmental Partnership for Central and Eastern Europe), a także prywatnych osób. Dzięki temu może on być rozdawany bezpłatnie.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani naszym filmem, możemy Wam przekazać jego kopię w systemie VHS. W przypadku przesłania kasety przez pocztę pobieramy opłatę w wysokości kosztów przesyłki pocztowej. Koszty przesyłki ok. 15 tys. zł możecie Państwo opłacić wkładając do koperty znaczki pocztowe (najlepiej o niskich nominałach). Z uwagi na ograniczoną ilość kopii prosimy o jak najszybszą odpowiedź!

Prawa autorskie do naszego filmu nie są zastrzeżone. Dla ewentualnego pokazu w telewizji możemy wypożyczyć Państwu pierwowzór - kasetę zapisaną w systemie BETACAM. W przypadku pokazu, bądź też emisji fragmentu filmu prosimy o podanie informacji: "FILM FUNDACJI OłAWY I NYSY KłODZKIEJ pt. 'WODA DLA WROCłAWIA'".

Oczekujemy kontaktu. Napiszcie również o sobie. Cześć!

Krzysztof Smolnicki

ż ż ż

Firma Handlowa "Arame", sklep i hurtownia żywności naturalnej - ("Pałacyk", Kościuszki 34, 50-011 Wrocław, godz. 10-18, tel. 44-74-81, 38094 wew. 16).

Istniejemy od 1990r.

Sprzedajemy wyłącznie produkty naturalne, uprawiane ekologicznie, bez chemii i konserwantów.

Odżywiamy się naturalnie i prowadzimy systematyczną działalność edukacyjną w zakresie zdrowego stylu życia i odżywiania (stałe spotkania w sklepie w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17).

Specjalizujemy się w makrobiotyce. Wiemy o niej wszystko! Zachęcamy do kontaktów sklepy ze zdrową żywnością i wszystkich zainteresowanych. Udzielamy indywidualnych porad dietetycznych.

Prowadzimy sprzedaż wysyłkową żywności.

ż ż ż

Ośrodek Wczasów MSW "Przedwiośnie", (Górnicza 22, 58-530 Kowary, woj. jeleniogórskie, tel. 18-22-03) zaprasza:

1-14.9. i 16-29.9.93 na turnusy wczasowe dla wegetarian, a także inne spotkania dla wegetarian wg odrębnych zleceń. Bliższe informacje telefonicznie.

13.11-22.11.93 na zajęcia rebirthingu prowadzone przez rejestrowanego rebirthera, Alicję Marię Jankowską z Karpacza. Bliższe informacje telefonicznie.
ZB nr 8(50)/93, sierpień '93

Początek strony