Strona główna 

ZB nr 8(50)/93, sierpień '93

POSZUKUJEMY - OFERUJEMY

Na wstępie informacja: kandyduję w wyborach do Sejmu. Niech to będzie mój wkład w dyskusję, jaką od lat prowadzimy w środowisku ekologicznym: włączać się w politykę czy nie? Ja postanowiłem "wdepnąć". Staruję z listy Unii Demokratycznej w okręgu lubelskim jako kandydat ekologiczny (jestem członkiem Frakcji Ekologicznej Unii). Oprócz oczywistej ciekawości, co na to moi przyjaciele, mam także prośbę o pomoc do tych, którzy ostatnio spotykając mnie wykrzykują: "Kandydujesz? Super!". Kto chciałby pomóc mi w prowadzeniu kampanii pod hasłami ekologicznymi? (drugim tematem mojej kampanii jest służba zastępcza; w tej sprawie prowadzę stały punkt konsultacyjny w Lublinie). Jeżeli ktokolwiek, najlepiej z wojewodztwa lubelskiego, chciałby pomóc fizycznie i koncepcyjnie w kampanii - zapraszam. Może byłaby to okazja do zrobienia czegoś konkretnego, zamiast wiecznego płaczu, że nic nam się nie udaje. Każda pomoc - także wsparcie psychiczne - bardzo się przyda. Przypominam się nieśmiało wszystkim moim przyjaciołom. Robiliśmy razem takie akcje, że i to powinno się udać. W każdym razie - ja próbuję.

Odezwijcie się...


Wojtek Kłosowski,
121-133 Samoklęski 53

(kontakt telefoniczny: Lublin - tel. 77-70-49;
rzadko można mnie pod tym numerem złapać, ale zawsze można zostawić wiadomość...)


* * *


Poszukuję osób zainteresowanych działalnością w Polsce (lub wobec Polski) Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku światowego, Wspólnoty Europejskiej oraz wielkich firm typu Shell, Siemens itd.


Zuzanna Iskierka,
Kierocińskiej 20/167,
41-200 Sosnowiec


* * *


Poszukujemy wegan, którzy chcieliby się włączyć w program ochrony żółwi na Krecie. ("The Vegan" Wiosna '93).


The Sea Turtle Protection Society,
Solomon 35,
106 82 Athens, Greece


* * *


Poszukuję nieaktualnych numerów pism ekologicznych oraz kontaktu z organizacjami eko.

Eko-Save,
c/o Marcin Gabrek,
AK 2/2,
27-600 Sandomierz


* * *


Przedstawiam się - Diana Orłow, 22 lata, z tego 14 za granicami. Do ekologii nie trzeba mnie przekonywać, pobyt w biodynamicznej farmie ze sklepem zrobił swoje. Teraz od roku mieszkam w Poznaniu i chętnie pomogę w następujący sposób:

- tłumaczę z i na francuski, angielski, niemiecki, hiszpański, a także z włoskiego;

- przekazuję adresy firm handlujących zdrową żywnością w Niemczech dla tych z was, którzy coś produkują i chcieliby eksportować;

- tłumaczę i udostępniam recepty, przepisy do produkcji ekologicznie czystych artykułów; teraz do dyspozycji pasty do zębów, środki czyszczące do domu, kosmetyki...

- wskazuję firmy i produkty produkcji zachodniej, które jako ekologicznie czyste można importować.

Ciągły import uważam za gospodarcze samobójstwo, dlatego też pragnę Polakom pomóc w usamodzielnieniu się bez szkód dla przyrody. Zaczynam pisać dla lokalnej gazety "Poznaniak", próbuję uświadomić także tych, których ekologia jeszcze nie zainteresowała. W związku z tym mam do was następujące pytania:

- czy w Wielkopoplsce lub w Polsce ktoś wyrabia papier gazetowy z makulatury? Kto byłby do tego gotowy przy udostępnieniu informacji o technice?

- w jakich rejonach Polski działa recykling? W Poznaniu tego nie ma, gdzie warto pojechać na reportaż?

Napisz dziś, szybciej dojdzie.Diana Orłow
Bukowska 1
60-809 Poznań
tel. 0-61/47-48-02, 47-19-45
fax: 0-61/23-04-57ZB nr 8(50)/93, sierpień '93

Początek strony