Strona główna 

ZB nr 10(52)/93, październik '93

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE SPIERDOLIĆ ZIEMIĘ

poradnik dla przedsiębiorczych

by Piotr Kosi Kosibowicz

Może słyszałeś że jacyś nieodpowiedzialni, pieprznięci faceci kładą się na drogach protestując przeciwko wycinaniu lasów, budowie spalarnii, czy autostrad tak niezbędnych dla rozwoju i postępu? Poniżej znajdziesz kilka zbawczych rad, jak możesz się przeciwstawić tym niebezpiecznym oszołomom i mieć przy okazji całą masę zabawy.

Rób jak najwięcej kserokopii, czy potrzebujesz, czy nie. Produkują one rakotwórczy ozon, ale najważniejsze, że skutecznie aczkolwiek powoli przyczyniają się do upragnionego Ci celu - energia elektryczna pochodzi z nieodtwarzalnego węgla, a papier z wycinania lasów. Możesz śmiać się im w oczy! I niech tam sobie protestują.

Ile razy wejdziesz do WC (Wartości Chrześcijańskie) spuszczaj wodę bez żadnej potrzeby, tak poprostu by "było czysto" i "bezpiecznie"

Gdy ktoś ma Cię zamiar odwiedzić włączaj komputer zawczasu, nawet gdy nic nie robisz całe godziny - znakomicie to podniesie Twój prestiż w oczach gościa! Przecież jako człowiek nowoczesny i zapracowany masz święte prawo do jego szacunku i uznania!

Zamiast w staroświecki i niemodny sposób wyrzucać śmieci w ohydnym i cuchnącym wiaderku, bądź nowoczesny! Kup plastikowe worki na śmieci, ok 10 000 zł ś 20 szt. Zyskasz na czasie, a czas to pieniądz, bo nie musisz już wracać do domu i myć paskudnego wiadra. Pomyśl do jakiego stopnia zzielenieją z zazdrości sąsiedzi, kiedy zobaczą cię nonszalancko wyrzucającego worek! Twój prestiż wzrośnie bardziej, kiedy wywalisz plastikowy wór bezpośrednio z Twego nowoczesnego i dynamicznego samochodu. Napewno ich krew zaleje i zaczną Cię naśladować już na drugi dzień. Dzieci, będą cię pokazywać palcami, cichutko szepcąc, a staruszki będą nabożnie zachwalać Twe zalety i pomysłowość stojąc w kolejkach.

Czy pamiętasz zły i niesłuszny okres kiedy Twoje matki i babki chodziły na zakupy z jakże nie funkcjonalnymi płóciennymi lub sznurkowymi siatkami? Skończ z tym definitywnie i jako człowiek nowoczesny idź z postępem! Używaj tylko plastikowych toreb. Jakież one kolorowe, estetyczne i miłe dla oka! Jeżeli masz natomiast byle jaką firmę każ nadrukować siciarzowi tysiące i setki tysięcy takich toreb. Nic się nie martw o koszty! Wliczysz je w reklamę. Pomyśl, jaką dumą napawać Cię będzie widok połowy miasta paradującego z reklamą Twej dynamicznie rozwijającej się, nowoczesnej firmy! Toż to czysta rozkosz!

Jeśli urządzasz tak modne teraz w Twoim środowisku party na dużą ilość osób, lub posiadasz jakiś biznesik gastronomiczny, np. knajpę, używaj tylko jednorazowej zastawy! Estetyczne kolorowe kubeczki, tacki papierowe pokryte plastikiem, plastikowe sztućce badzo higieniczne i podnoszące walory smakowe potraw - wszystko to kupisz wszędzie za grosze. Bądź ambitny i idź dalej! Przejdź na jednorazowe ręczniki, serwety, obrusy, dlaczego Twoi drodzy goście mieliby się pochorować? Wyobraź sobie zawistne spojrzenia, kiedy po przyjęciu zwijasz cały majdan w plastikowy lub papierowy obrus i wywalasz z gracją do śmietnika.

Gdyby jakiś namolny ekologista miał zastrzeżenia poślij go do diabła! Ty jesteś nowoczesny, postępowy - wiesz co robisz, liczy się tylko rachunek ekonomiczny! Pomyśl ile kosztowałaby praca przedwojennej katolickiej staruszki, albo co gorsza młodej seksualnie prowokacyjnej dziewuchy? Konflikt z żoną murowany i po co Ci to? A te tony ciepłej wody, i środków do mycia? Spokojna głowa umiesz liczyć i dokonasz właściwego wyboru.
ZB nr 10(52)/93, październik '93

Początek strony