Strona główna 

ZB nr 10(52)/93, październik '93

RAPORT PORWANEGO PRZEZ UFO

(FRAGMENTY)

W celu rozwiązania problemu przeludnienia i głodu, wszystkie zamieszkujące Kosmos Cywilizacje, mające swoich przedstawicieli na Ziemi postanawiają wprowadzić zasadę równouprawnienia żywieniowego w myśl zasady: nie rób drugiemu, co tobie niemiłe, lub: błogosławieni, którzy zjadają, albowiem zjedzeni zostaną.

Zjedzenie może nastąpić również za pośrednictwem zaprzyjaźnionego członka łańcucha pokarmowego. Np. amator wieprzowiny może zostać zjedzony przez psy lub lwy (znane w starożytnym Rzymie rozwiązanie). Jeśli oczywiście, zostały wcześniej uregulowane zasady współpracy. Amatorzy ryb i owoców morza mogą być pożerani przez wybrany w tym celu gatunek - np. rekiny - jeśli zostanie to zaakceptowane przez Wspólnotę Istot Morskich, zobowiązaną do równoprawnego traktowania wszystkich.

Każda cywilizacja wyłamująca się z tej zasady będzie zagrożona wojną i przymusowym wyegzekwowaniem zasady wzajemności żywieniowej lub klęską głodu, powodzi, kataklizmów naturalnych. Nadwyżki MOCY, powstałe przy tej okazji, zasilać będą w jednakowym stopniu świat Flory i Fauny. By nie zakłócać zbytnio trybu życia na Ziemi - zleca się prowadzenie badań genetycznych i wprowadzenie stosownych chorób i schorzeń, regulujących populację mięsożerców w gatunku ludzkim.

Notorycznych smakoszy i żarłoków można, dla przykładu, oddawać w ręce ludożerców. Wegetarianom ma przysługiwać prawo do spokojnego i długiego życia, ich zwłoki mają zasilać świat roślinny. Ze szczególną uwagą należy traktować ludzi dopuszczających się okrucieństw wobec zwierząt i egzekwować od nich taką samą ilość cierpień poprzez choroby i los.

Należy powołać Policję Intergalaktyczną, pilnującą przestrzegania traktatu i zwalczającą wszelkie nadużycia i zakłócenia równowagi żywieniowej.

Wszystkie powyższe ustalenia należy wprowadzić przy okazji najbliższego Bing Bangu lub przy okazji porządków i rekonstrukcji łańcuchów pokarmowych, jeśli zostanie naruszona równowaga ekologiczna. Zwalczać się będzie próby monopolizacji rynku żywności: Wysoka Rada będzie powoływać w tym celu Agentów Specjalnych. Tym, którzy wskutek wzajemnego pożerania się będą cierpieli na poczucie niesmaku lub niestrawność - zaleca się posty i wegetarianizm...

Niestety, w tym miejscu porwany przez UFO stracił przytomność i nie można spisać dalszej relacji.

Paweł Zawadzki
ZB nr 10(52)/93, październik '93

Początek strony