"Zielone Brygady. Pismo Ekologów" nr 3 (57), Marzec '94


ZIELONI W SIECI KOMPUTEROWEJ


Pod koniec stycznia powstała w akademickiej sieci komputerowej EARN lista dyskusyjna polskich Zielonych. Dzięki sieci poczty elektronicznej, która łączy większe ośrodki akademickie w Polsce, osoby zainteresowane ekologia będą mogły szybko wymieniać informacje i poglądy.

Udział w liście dyskusyjnej polega na tym, że po zapisaniu się na listę poprzez wysłanie komendy do komputera, tekst wystukany na klawiaturze zostaje - również po wysłaniu odpowiedniej komendy - w ułamku sekundy wysłany do komputerów wszystkich osób zapisanych na listę. Na listę można wysyłać dowolne teksty - pytania, opinie, komentarze, odpowiedzi na zadane wcześniej pytania - ważne, żeby miały związek z tematem listy - ruchem Zielonych. Każdy uczestnik listy może później taki tekst odczytać, może także odpowiedzieć na pytanie czy ustosunkować się do poruszanych w tekście problemów.


Żeby wziąć udział w dyskusji, trzeba otworzyć sobie konto w sieci. Uprawnieni są do tego pracownicy naukowi, studenci (na niektórych uczelniach trzeba znaleźć jakiegoś pracownika naukowego, gotowego poręczyć za studenta ubiegającego się o otwarcie konta) oraz niektóre organizacje, zajmujące się ochrona środowiska. Korzystanie z sieci jest bezpłatne. O szczegóły należy pytać w uczelnianych ośrodkach komputerowych, podłączonych do sieci EARN lub Internet.

Postaram się wkrótce opublikować w ZB adresy kontaktowe osób, gotowych pomagać nowicjuszom w wejściu do sieci. Niebawem w dyskusji będzie można wziąć udział poprzez siec FIDO. Ta siec nie ogranicza się do wyższych uczelni - składa się ona z komputerów osobistych, które łącza się ze sobą przez telefon. Na razie na listę zapisało się 17 osób z Krakowa (w tym ZB), Łodzi, Warszawy, Lublina oraz Polacy z USA i Kanady podłączeni do sieci.

Czytelnicy ZB, którzy mają już konta w sieci, powinni wysłać na adres listserv@plearn.bitnetlist, zawierający komendę:

subscribe greenspl imie nazwisko


przy czym należy do niej wpisać swoje imię i nazwisko.
Do zobaczenia na liście,
Piotr Wiench
wiench@plearn.bitnet


Przypominam adres ZB w sieci Internet: NKCH@TRURL.CH.UJ.EDU.PLprzy czym jako subject proszę pisać ZB. Poczta jest odbierana codziennie!
(aż)

"Zielone Brygady. Pismo Ekologów" nr 3 (57), Marzec '94