Strona główna 

ZB nr 1(67)/94, styczeń '95

ogłoszenia
"pracowni na rzecz wszystkich istot"

Latem'95 odbędzie się nowa edycja warsztatu "Gadająca łąka" organizowanego przez Nowosądecką Filię "Pracowni na rzecz Wszystkich Istot", a prowadzonego przez grupę atman i przyjaciół. Lista uczestników jest już otwarta. Założenia warsztatu, fotki z "Gadającej łąki"'93 i '94 są głównym tematem dwóch podwójnych numerów pisma rosynant poświęconego kulturze ekologicznej, a wydawanego właśnie przez "Pracownię". Przypominam też, że warsztat gł z 1993 został udokumentowany kasetą z serii fly music (fly 008).

ż ż ż

Firma pracownia wydała kalendarz ścienny na 1995r. o wymiarach ok. 60x47cm z czarno-białymi fotografiami z Nepalu i Indii, związanymi z kultowymi miejscami buddyzmu, m.in. stupą Bodnath, głównym ośrodkiem religijnym uchodźców z Tybetu.

Kalendarz zawiera reklamę kaset fly z użyciem wyeksponowanego napisu wolny tybet, co stało się przyczyną kilku już afer i mało miłych sytuacji, a nasze wydawnictwo nie zostało przyjęte do normalnej dystrybucji przez instytucje, które sprawiały wrażenie niezależnych. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się zrobić wszystko, aby kalendarz dotarł do wszystkich zainteresowanych innymi drogami dystrybucji, co też napotkało na niechęć ze względu na kłopoty w pakowaniu (sic!)...

Kalendarze są do kupienia w siedzibie firmy oraz wysyłkowo (prosimy o zamawianie więcej niż jednej sztuki!) po cenie produkcji. Do spraw związanych z okupacją Tybetu jeszcze wrócimy, gdyż rozsierdziła nas asekurancka i zaściankowa polityka instytucji, które boją się rozprowadzać kalendarzyk z napisem wolny tybet w Polsce, w czasie gdy kilkadziesiąt km od granicy z okupowanym Tybetem, w Nepalu i jego stolicy, nagminnie spotyka się już kolorowe mapy wyzwolonego Tybetu z rodzimymi nazwami prowincji i wyraźną granicą z Chinami Ludowymi... Wiemy, bo widzieliśmy jeszcze całkiem niedawno (wrzesień-listopad'94).

ż ż ż

pracownia organizuje trasę wiosenną grupy Teatr Dźwięku atman, planowaną na koniec kwietnia i początek maja. Trasa pozwala zmniejszyć koszty koncertów i wykorzystać podróż do wolnej dystrybucji i wymiany informacji.

Pomysły, propozycje koncertów i wszystko na ten temat prosimy przesyłać na adres pracowni.

ż ż ż

fly music planuje wydanie kilku nowych tytułów kaset i dawno oczekiwanego cd grupy atman. Tradycyjnie datą ukazania się nowych wydawnictw będzie Dzień Ziemi (22.4.95) i przygotowywana trasa. Najprawdopodobniej zostaną wydane:

. gadająca łąka ii;

. zupełnie niezwykłe i jeszcze ciepłe nagrania z Nepalu (głównie zapisy obrzędów buddyjskich) nagrane przez Marka Styczyńskiego we wrześniu, październiku i listopadzie'94

. oraz wydane utwory z trasy chroń ziemię! grupy atman z muzykami z Gwinei Bissau i Niemiec.

Zapowiadane kasety mają charakter serii promocyjnej, niskonakładowej i prosimy wszystkich zainteresowanych o zamawianie ich już teraz, gdyż musimy ocenić zainteresowanie nimi. Dokładne informacje o starych i nowych wydawnictwach przesyłamy w formie katalogu po przesłaniu znaczka i koperty A5.

ż ż ż

Dzięki pomocy rec Nowosądecka Filia "Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot" wydała książeczkę pt. Projekt LAS z kolorowymi zdjęciami z warsztatów "Drzewo", "las" i "Gadająca łąka" ze streszczeniami w jęz. angielskim.

Wydawnictwo, jak też pismo rosynant, jest do otrzymania w Nowosądeckiej Filii pnrwi oraz w siedzibie Stowarzyszenia w Bielsku-Białej na warunkach dobrowolnej wpłaty na konto Stowarzyszenia. Szczegóły w korespondencji (pamiętajcie o kopercie i znaczku).

Adres kontaktowy:

pracownia na rzecz wszystkich istot

Piastowska 5, Nowy Sącz

tel. 0-18/42-28-16

lub

Anna Nacher

Bytomska 13/4, Kraków

tel. 0-12/36-40-24

SPROSTOWANIA:

W ZB 12/94 s. 52 wkradło się drobne, jednak niezwykle istotne niedopatrzenie korektorskie. Niedopatrzenie zresztą najprawdopodobniej moje i jest mi bardzo przykro, iż miało ono miejsce. Tekst oznaczony PS jest przypisem po pierwszym zdaniu czwartego akapitu lewej kolumny na str. 53 czyli po "Dostępności środków w szczególności w zakresie prawa lokalnego ..." Za to, zasadniczo zmieniające istotny fragment mojego tekstu, niedopatrzenie przepraszam i proszę Czytelników o uwzględnienie tej poprawki w trakcie ewentualnej lektury tekstu.

Feliks Stalony - Dobrzanski

W tekocie Zbigniewa T.Wierzbickiego "List otwarty do spo3eczenstwa polskiego" (ZB 11/94 s. 22) chodzi o firme Budepol. (a?)
ZB nr 1(67)/95, styczeń '95

Początek strony