Wydawnictwo Zielone Brygady - dobre z natury

UWAGA!!! WYDAWNICTWO I PORTAL NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI OD 2008 ROKU.

Ile drzew uratujesz?

Ile drzew uratowalibyśmy, nie korzystając z papierowych publikacji? Trudno stwierdzić? Teraz każdy może to obliczyć w kilka chwil, korzystając z kalkulatora ekologicznego. Na stronie www.ekokalkulator.pl wszyscy czytelnicy - internauci mają szansę sprawdzić, w jakim stopniu przyczyniliby się do zachowania lasów na świecie, zastępując drukowaną prasę i książki ich odpowiednikami elektronicznymi. Organizatorami akcji są NetPress, Złote Myśli oraz Greenpeace, zaplecze programistyczne jest dziełem agencji Janmedia Interactive.Dzięki kalkulatorowi czytelnik sprawdza, jak ma się liczba papierowych gazet i książek do liczby drzew, które uratuje, zamieniając drukowane publikacje na e-wydania. Pozna też efekt takich działań w skali społeczności, w której żyje. Może też przesłać kalkulator znajomym, przyczyniając się do popularyzacji akcji.

- Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że dla ponad 65% czytelników polskiej prasy w formacie Zinio1 czynnik ekologiczny jest istotny. W związku z tym w naszych działaniach kontynuujemy wcześniej przyjętą, niezobowiązującą konwencję odwołującą się do kwestii ochrony środowiska, wcześniej realizowaną przy okazji wspierania bardzo tajemniczej, ekoorganizacji Białowieskich Rysiów - komentuje Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital.

- Chcemy pokazać e-wydania z nieco innej strony. Aspekt ekologiczny nie był do tej pory przez nas eksponowany. Nasze społeczeństwo coraz bardziej dostrzega wagę lepszego dbania o środowisko, w którym przecież żyje. W nieco przewroty sposób pokazujemy, jak poprzez zmianę nawyków czytelniczych można o nie zadbać i jednocześnie wygodnie i szybko skorzystać na treściach zawartych w publikacjach elektronicznych. - podkreśla Mateusz Chłodnicki, wiceprezes Złotych Myśli

Inicjatywa jest pierwszą tego rodzaju w Polsce, skupiającą kilka podmiotów, pokazujących ekologiczny wymiar e-wydań. Organizatorzy akcji zapowiadają, że podobne projekty, popularyzujące czytanie bez gromadzenia ton makulatury, będą realizowane również w przyszłości.

NetPress Digital – wyłączny partner Zinio Systems Inc. w Polsce, światowego lidera w branży prasy elektronicznej. Wydawnictwa współpracujące z NetPress Digital w zakresie produkcji, sprzedaży, wysyłki oraz promocji swoich tytułów to m.in. Polityka Spółdzielnia Pracy, AWR Wprost, Bonnier Business Polska, IDG Poland, Dom Prasowy. Udziałowcami NetPress Digital Sp. z o.o. są Zakłady Graficzne Taurus Stanisław Roszkowski Sp. z o. o. (pakiet większościowy) oraz MCI Management SA (docelowo MCI obejmie do 49,9% udziałów w spółce).
www.netpress-digital.com – strona firmowa
www.netpress.pl – kiosk z cyfrową prasą

Złote Myśli - największe w Polsce wydawnictwo internetowe, działające od ponad 3 lat na polskim rynku, specjalizujące się w publikacjach o charakterze poradnikowym, wydawanych w formie elektronicznej w formacie PDF, a poprzez kiosk NetPress również w formacie zinio.
www.zlotemysli.pl – księgarnia internetowa

1. System Zinio, zachowując podstawowe cechy wersji drukowanej, takie jak układ strony, treść i reklamy, pozwala również na przeszukiwanie tekstów, archiwizację wydań oraz korzystania z odsyłaczy.


Powyższy artykuł w pliku PDF: