REGIONALNA EPOKA W INTERNECIE Strona ta jest naszą propozycją w procesie powszechnej edukacji ekologicznej, ze szczególnym naciskiem na aspekty środowiskowe rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Pro-ponowane przez nas kompleksowe ujęcie problematyki środowiskowej na tle problematyki społecznej, gospodarczej, ekonomicznej, historycznej, edukacyjnej i kulturowej regionu jest unikatową formą edukacji regionalnej - niezwykle ważnej w perspektywie przyszłej integracji Polski z Unią Europejską. To właśnie na poziomie regionalnym i wojewódzkim będzie w przyszłości rozwiązywana większość problemów związanych z zarządzaniem środowiskiem naturalnym i jego ochroną. Związane jest to z wykorzystaniem środków finansowych przeznaczonych przez Unię Europejską na rozwój regionalny w ramach funduszy strukturalnych.
Obecnie kształcenie w zakresie wiedzy o regionie stanowi niezwykle istotny aspekt przygotowania społeczeństwa do funkcjonowania w warunkach zjednoczonej Europy. Tym bardziej, że młode pokolenie Polaków, do których przede wszystkim adresowane jest wydawnictwo internetowe EPOKA, już wkrótce podejmować będzie istotne dla regionu i całego kraju decyzje.
Przygotowana przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Przysieku witryna internetowa http://www.przysiek.pl/epoka powstała na bazie doświadczeń związanych z wydaniem w 2001 r. multimedialnej płyty CD-rom EPOKA, której nazwa jest skrótem od słów "Edukacja - Przyroda - Ochrona - Krajobraz - Antropopresja" i wyraża w pełni interdyscyplinarność obu wydawnictw. Wszystkie zawarte na płycie teksty merytoryczne zostały uaktualnione i zamieszczone wraz z bogatym materiałem ikonograficznym: zdjęciami, rycinami, mapami w internecie.
Poszczególne informacje ujęto w następujące bloki tematyczne:
- charakterystyka województwa,
- edukacja ekologiczna,
- ochrona przyrody,
- stan i zagrożenia środowiska,
- inwestycje proekologiczne,
- instytucjonalna ochrona środowiska
.
Materiały merytoryczne opracował zespół wybitnych specjalistów w dziedzinie ochrony i kształtowania środowiska przyrodniczego oraz pracowników nauki różnych instytucji w województwie kujawsko-pomorskim
Witryna internetowa EPOKA odznacza się przejrzystością i łatwością użytkowania. Dzięki zastosowaniu mapy tematycznej odnalezienie poszukiwanej informacji staje się bardzo proste. Ponadto formułę strony internetowej wzbogaca bogata szata graficzna oraz zamieszczona dokumentacja wizualna w postaci zdjęć, map i rycin. Poprzez wprowadzenie linków - odnośników do innych tematycznych stron internetowych, witryna odznacza się interaktywnością i umożliwia łatwe dotarcie do wielu informacji źródłowych. W opracowaniu zamieszczono również krótkie komentarze dźwiękowe, będące zwięzłym wprowadzeniem do zamieszczonych na poszczególnych podstronach zagadnień. Interesująca forma przekazu sprawia, że korzystanie z tego swoistego wydawnictwa internetowego jest proste, przyjemne i atrakcyjne.
Równolegle z publikacją witryny w Internecie Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Przysieku rozpoczęło kampanię informowania wszystkich potencjalnych użytkowników witryny o możliwościach korzystania ze strony http://www.przysiek.pl/epoka i jej zawartości merytorycznej.
Witryna internetowa EPOKA adresowana jest do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami ekologii i ochrony środowiska oraz problematyką społeczno-gospodarczą w regionie kujawsko-pomorskim. Może być ona wykorzystana przez:
- uczniów szkół wszystkich szczebli,
- nauczycieli i doradców metodycznych,
- studentów, zwłaszcza wydziałów przyrodniczych,
- biblioteki,
- środowiska inwestorów,
- administrację rządową i samorządową,
- biura turystyczne i krajoznawcze.
Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Przysieku będzie dokładać wszelkich starań, by uatrakcyjniać korzystanie z witryny http://www.przysiek.pl/epoka, np. poprzez ogłaszane w lokalnej prasie konkursy wiedzy o środowisku przyrodniczym województwa kujawsko-pomorskiego rozstrzygane wyłącznie przy użyciu sieci internetowej. Ponadto materiały merytoryczne będą uaktualniane, a całość wydawnictwa wzbogacana będzie nowymi opracowaniami.
Tworząc dla Państwa internetowe wydawnictwo EPOKA wyrażamy nadzieję, że korzystanie z zawartych w nim treści przyczyni się do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy o regionie kujawsko-pomorskim. Jesteśmy przeświadczeni, że przyczyni się ono do podejmowania proekologicznych działań przez wszystkich mieszkańców naszego województwa w najbliższym otoczeniu, a tym samym do poprawy stanu środowiska całego regionu.
Mamy nadzieję, że witryna EPOKA przydatna będzie w procesie zarządzania środowiskiem i jego ochroną w naszym regionie - zarówno pracownikom administracji rządowej i samorządowej, pracownikom instytucji ochrony środowiska i ochrony przyrody, pracownikom naukowym, jak i całej rzeszy młodzieży, która podejmować będzie istotne decyzje w niedalekiej już przyszłości w zjednoczonej Europie.
Chcielibyśmy także, aby nasza witryna internetowa służyła promocji walorów przyrodniczych i zasobów naturalnych regionu kujawsko-pomorskiego oraz była inspiracją dla twórców podobnych tematycznie stron.
Wojciech Strąg
Regionalne Centrum Doradztwa
- Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Przysieku
87-134 Zławieś Wielka
tel. 0-56/678-92-38
e-mail: oswiata@przysiek.pl
WOLONTARIAT EUROPEJSKI EVS REALIZACJA: FUNDACJA WSPIERANIA INICJATYW EKOLOGICZNYCH
Wolontariat Europejski EVS jest jedną z akcji Programu Komisji Europejskiej MŁODZIEŻ. Umożliwia on organizacjom wysyłanie młodych ludzi jako wolontariuszy do pracy przy różnych projektach zagranicznych (ekologicznych, socjalnych, kulturalnych, ...) oraz goszczenie wolontariuszy z innych krajów europejskich w już istniejących organizacjach i instytucjach non-profit.
EVS daje młodym wolontariuszom szanse wykorzystania własnych umiejętności, rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświad-czeń w nowych dziedzinach, poznania języka obcego i innej kultury.
W ramach EVS młodzi ludzie w wieku od 18 do 25 lat mogą spędzić za granicą w jednym z krajów Unii Europejskiej okres od 6 do 12 miesięcy, nieodpłatnie pomagając przy realizacji różnych projektów na rzecz społeczności lokalnej. Mogą one dotyczyć szeregu zagadnień takich jak: środowisko naturalne, kultura i sztuka, zajęcia z dziećmi, młodzieżą i ludźmi starszymi, działania przeciwko rasizmowi i narkomanii, informacja europejska, sport i rekreacja, bezrobocie, czy też wiele innych. Działania wolontariuszy nie przynoszą zysku, nie zastępują pracy zarobkowej i nie są wykonywane jako zastępstwo czyjejś pracy etatowej.
EVS jest szansą dla każdego młodego człowieka niezależnie od płci, rasy, narodowości, wyznania, przekonań politycznych czy stanu zdrowia. Każdy może zostać wolontariuszem!
Wolontariusz nie musi mieć żadnych kwalifikacji, czy doświadczenia, nie musi znać żadnego języka obcego na określonym po-ziomie, o ile nie wymaga tego Organizacja Goszcząca - gospodarz projektu i Organizacja Wysyłająca, która przeprowadza rekrutacje. Jedynymi kryteriami są tu silna motywacja, wiek 18-25 lat.
KORZYŚCI DLA WOLONTARIUSZA
ROZWÓJ OSOBISTY |
NOWA WIEDZA |
- Lepsze poznanie siebie i innych
- Wyzwanie
- Nowe kontakty i przyjaźnie
Pomoc ludziom w potrzebie
|
- Nauka / doskonalenie języka obcego
- Nowe pomysły i zainteresowania
- Umiejętność komunikowania się
- Umiejętności praktyczne
- Doświadczenie
Nauka międzykulturowa
|
CO WOLONTARIUSZ MA ZAPEWNIONE?
Szkolenia
- szkolenie przygotowawcze (przed wyjazdem za granice);
- szkolenie wprowadzające (wkrótce po przyjeździe do kraju goszczącego);
- kursy i szkolenia kształceniowe przed lub w trakcie projektu (kurs językowy, kursy praktyczne, ...)
Pokrycie wszystkich kosztów pobytu
- ubezpieczenie na czas trwania projektu;
- koszty podróży;
- wyżywienie i zakwaterowanie;
- kieszonkowe.
Inne
- pomoc merytoryczna i wsparcie ze strony przydzielonego opiekuna (tzw. mentora);
- możliwości kontynuacji działań o charakterze międzynarodowym (Kapitał Przyszłości, wymiany międzynarodowe...)
- certyfikat z Komisji Europejskiej zaświadczający o udziale w Programie Wspólnotowym MŁODZIEŻ - Wolontariat Europejski EVS
TERMINY WYJAZDÓW I SKŁADANIA WNIOSKÓW?
Data rozpoczęcia pracy przez wolontariusza |
Termin złożenia wniosku |
1 maja - 30 września 1 lipca - 30 listopada 1 września - 31 stycznia 1 grudnia - 30 kwietnia 1 lutego - 30 czerwca |
1 lutego 1 kwietnia 1 czerwca 1 września1 listopada |
ORGANIZACJA WYSYŁAJĄCA:
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
ul. Czysta 17/4, 31-121 Kraków
tel. 0-12/6315730, 6315731, 6315732,
fax 631-57-31 wew. 104
|
OSOBA KONTAKTOWA
Anna Mendel ania@zb.eco.pl, tel. kom. 608-202-292 od pon. do pt. w godzinach 13 -15
|
Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem lub chcesz się dowiedzieć więcej informacji zadzwoń lub przyjdź do naszego biura!
FUNDACJA WSPIERANIA INICJATYW EKOLOGICZNYCH FOUNDATION FOR THE SUPPORT OF ECOLOGICAL INITIATIVES ul. Czysta 17/4, 31-121 Kraków tel.: 48/12/631-57-30, 631-57-31, 631-57-32, fax 631-57-31 wew. 104 e-mail: office@fwie.eco.pl, http://www.fwie.eco.pl
SPOŁECZNY PUNKT KONSULTACYJNY W ZAKRESIE PLANOWANIA GOSPODARKI ODPADAMI W GMINIE, POWIECIE I REGIONIE (ZWIĄZKU KOMUNALNYM) | Zaplanowanie gospodarki odpadami jest podstawowym warunkiem prowadzenia racjonalnych działań w tym zakresie. Jest też warunkiem ubiegania się o dotacje z większości funduszy pomocowych, a od niedawna także wymogiem ustawowym. Samorządy napotykają jednak na liczne bariery przy tworzeniu planów. Zadaniem realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu jest udzielenie pomocy w ich pokonaniu poprzez uruchomienie punktu konsultacyjnego, udostępnianie materiałów ws. zagospodarowania odpadów i nawiązanie stałej współpracy.
| Zgodnie z ustawą o odpadach w 2003 r. mają zostać uchwalone wojewódzkie i powiatowe plany gospodarki odpadami (odpowiednio do 30.6. i 31.12.2003 r.) a w 2004 r. plany gminne (lub regionalne). Mają one określać:
- rodzaj, ilość i źródło pochodzenia odpadów, które mają być poddane procesom odzysku lub unieszkodliwiania,
- rozmieszczenie istniejących instalacji i urządzeń do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów wraz z wykazem podmiotów prowadzących działalność w tym zakresie,
- działania zmierzające do zapobiegania powstawaniu odpadów lub ograniczania ilości odpadów i ich negatywnego oddziaływania na środowisko oraz prawidłowego postępowania z nimi, w tym ograniczenia ilości odpadów ulegających biodegradacji zawartych w odpadach komunalnych kierowanych na składowiska,
- projektowany system gospodarowania odpadami.
Gminny (regionalny) plan gospodarki odpadami ma określić ponadto:
- rodzaj i harmonogram realizacji przedsięwzięć,
- harmonogram uruchamiania środków finansowych i ich źródła.
Celem bezpośrednim projektu jest udzielenie wsparcia samorządom lokalnym w przygotowaniu dobrego planu gospodarki odpadami, tzn. takiego, który będzie uwzględniał przepisy i wytyczne krajowe i Unii Europejskiej, będzie efektywny ekonomicznie, bezpieczny ekologicznie, przekonsultowany i akceptowany społecznie, uwzględniał lokalne uwarunkowania itd. Cele projektu to także popularyzacja i udostępnianie materiałów koniecznych dla przygotowania planów gospodarki odpadami.
W ramach realizacji projektu zamierzamy:
- gromadzić informację nt. toczących się prac nad przygotowaniem planów (wojewódzkich, powiatowych i lokalnych),
- opiniować, zgłaszać uwagi do wstępnych/roboczych wersji planów,
- popularyzować przygotowane i uchwalone plany (co powinno ułatwić wymianę informacji pomiędzy podmiotami przygotowującymi plany i wspomóc udział społeczny),
- uzupełnić, zaktualizować i umieścić w Internecie poradnik "Proekolgiczna gospodarka odpadami w gminie" (którego współwydawcami były Ogólnopolskie Towarzystwo Zagospodarowania Odpadów, To-warzystwo na rzecz Ziemi i FWIE),
- promować przygotowane na zlecenie Ministerstwa Środowiska poradników nt. wojewódzkich, powiatowych i gminnych planów gospodarki odpadami (http://www.mos.gov.pl/odpady/2/Poradnik_wojewodzki.pdf i http://www.mos.gov.pl/odpady/2/Poradnik_gminny.pdf),
- popularyzować najlepsze rozwiązania (praktyki) wz. zagospodarowania odpadów, w szczególności obejmujące selektywną zbiórkę odpadów i recykling,
- popularyzować publikacje FWIE i partnerów, które mogą być wykorzystane przy planowaniu i wdrażaniu gospodarki odpadami (Co każdy uczeń o śmieciach wiedzieć powinien? Zestaw ćwiczeń dotyczących problematyki odpadów komunalnych dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, Co każdy przedszkolak o śmieciach wiedzieć powinien?, Kompostowanie odpadów - dobry interes czy uciążliwa konieczność?, Nowe regulacje prawne w zakresie odpadów na tle dyrektyw Unii Europejskiej),
- umieścić w Internecie wzorce planów i aktów wykonawczych (np. uchwał wz. utrzymania czystości i porządku w gminie),
- promować kompostowanie i spalanie biomasy, jako najlepsze sposoby unieszkodliwiania odpadów zielonych.
Liczymy, że z naszą pomocą samorządy będą w stanie przygotować dobry plan gospodarki odpadami bez konieczności angażowania dużych środków finansowych. Uważamy, że chociaż ostateczny termin opracowania planów powiatowych i gminnych jest stosunkowo odległy, samorządy powinny niezwłocznie przystąpić do opracowania strategii gospodarki odpadami (programu zagospodarowania odpadów), jako pierwszego etapu tworzenia właściwego planu, a następnie powinny starać się o wpisanie wypracowanych rozwiązań do planów wyższego stopnia. W przeciwnym razie będą skazane na rozwiązania, które narzucą im, być może wbrew woli społeczności lokalnych, planiści wojewódzcy (dla przykładu woj. pomorskie już od początku roku 2002 pracuje nad planem wojewódzkim, bez czekania na plan krajowy został on przyjęty 31.10.2003)
Punkt konsultacyjny będzie czynny codziennie w godz. 9-17, w poniedziałki i czwartki będzie możliwy bezpośredni kontakt z koordynatorem projektu. Konsultacje będą świadczone nieodpłatnie, jedynie w przypadku konieczności dojazdu zapraszający będzie zobowiązany do pokrycia kosztów delegacji.
Samorządy prosimy o zgłaszanie zapytań i nadsyłanie deklaracji współpracy.
Partnerami Fundacji w realizacji projektu są:
Forum Opakowań Szklanych
(ul. Mazowiecka 2/4, 00-048 Warszawa,
tel./fax: 0-22/826-63-35, 0-22/826-63-35, e-mail: biuro@fos.pl)
Grontmij-Ekolog-Consulting Sp. z o.o. (ul. Ziębicka 35, 60-164 Poznań,
tel./fax: 0-61/864-93-73, 0-61/864-93-01, e-mail: marek.kundegorski@grontmij.pl)
M-U-T, Maschinen - Umwelttechnik - Transportanlagen Gesellschaft.m.b.H.
(Schießstattgasse 49, A-2000 Stockerau, Austria, tel.: 43/22/66-603 wew. 132,
tel. kom: ++43/664-41-22-685, ++43/22/66-153,
e-mail: staszczyk@m-u-t.at)
|
Przedsięwzięcie finansowane przez Regionalne Centrum Ekologiczne na Europę Środkową i Wschodnią (REC) ze środków DANCEE.
Regionalne Centrum Ekologiczne na Europę Środkową i Wschodnią (REC)
POWRÓT ZWROTNEJ BUTELKI
| Od 1.6. rozpoczynamy II etap kampanii "Butelko zwrotna wróć!", której celem jest:
|
- Kształtowanie zachowań konsumenckich (świadomego wyboru) zmierzających do unikania powstawania odpadów, zgodnie z hierarchia postępowania z odpadami (wynikająca m.in. z dyrektywy UE 75/442/EEC o odpadach i 94/62/EC w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, strategii Wspólnoty w dziedzinie gospodarki odpadami z 1989 r., polityki ekologicznej RP oraz ustawy o odpadach).
- Promocja opakowań zwrotnych.
- Wsparcie wdrożenia ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych.
Tym razem - dzięki dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - będą to działania ogólnopolskie.
W celu ich realizacji zamierzamy zlecić 10 organizacjom pozarządowym realizację kampanii w regionach ich działania. Wybrane organizacje otrzymają od nas środki finansowe i materiały do prowadzenia kampanii regionalnych. W ramach działań będą zobowiązani do przeprowadzenia konkursu dla szkół związanego z opakowaniami wielorazowymi oraz do pozyskania środków na nagrody konkursowe
Zainteresowane organizacje prosimy o kontakt - prześlemy Wam szczegółowe informacje.
Szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na stronie www.zielonabutelka.eco.pl
Wojciech Strąg
Piotr Rymarowicz
Towarzystwo na rzecz Ziemi
www.tnz.most.org.pl
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
www.eco.pl, www.fwie.eco.pl
Kontakt ws. kampanii:
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych
Czysta 17/4 (równoległa do Krupniczej, koło AGH)
31-121 Kraków
0-12/6549986 Iwona Głuszyńska
|
CO TO SĄ "EKOSPOTKANIA"? | RPod taką nazwą (ang. "Green Drinks"), co miesiąc, odbywają się spotkania integracyjne nieformalnej grupy ludzi, którzy interesują się zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska i ekorozwoju: przedsiębiorców, przedstawicieli środowisk akademickich, prasy, pracowników organizacji pozarządowych oraz instytucji rządowych. | W JAKIM CELU?
Aby umożliwić poznanie osób związanych z ochroną środowiska; wymieniać doświadczenia, informacje, wspólnie poszukiwać natchnienia. Być może szukasz pracy w tej branży lub poszukujesz właśnie pracowników, partnerów do projektu lub wolontariuszy...
Być może tylko po to, by mieć okazję do spotkania w gronie starych i nowych znajomych!
Jest to okazja do poznania ciekawych i zaangażowanych osób, możliwość zdobycia bieżących informacji o nowościach, zmianach, sukcesach, porażkach i możliwościach w dziedzinie ochrony środowiska aby w ten sposób przyczynić się do lepszej współpracy, zrozumienia i synergii!
JAK TO REALIZOWAĆ?
Poprzez czynne uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach.
Aby otrzymywać informacje/przypomnienia o kolejnych spotkaniach (miejsce/data/godzina) zapisz się na listę korespondencyjną. Wystarczy wysłać wiadomość na adres:
ekospotkania@op.pl
KIEDY, GDZIE?
W Warszawie w Sadhu Cafe przy ul. Wałowej 5 (na tyłach Ambasady Chińskiej - wjazd od ul. Świętojerskiej), w pierwszy czwartek każdego miesiąca od godz. 19.00. Stół zarezerwowany jest na hasło "Ekospotkanie". W razie czego, zapytaj się czy to właśnie ekospotkanie.
DOJAZD
Tramwajem (2, 4, 15, 18, 35, 36) jeden przystanek od Me-tra Ratusz w kierunku Żoliborza - przystanek "Muranów".
ROZWÓJ GRUPY
Proszę o przekazywanie tej wiadomości znajomym, którzy pracują, studiują lub w ogóle mają do czynienia z ochroną śro-dowiska/ekorozwoju oraz wszystkim, których takie spotkania mogłyby zainteresować.
Ekospotkania / Green Drinks: Bath | Berlin | Bristol | Brixton | Canberra | Hamburg | London | Munchen | Oxford | Peterborough | Reading | Sacra-mento, CA | San Francisco | Tokyo | Warszawa | Washington, DC
Adam Będkowski
Ekospotkania/Green Drinks Warszawa
ekospotkania@op.pl
www.ekospotkania.republika.pl
www.Greendrinks.org
CZŁOWIEK I SPOŁECZEŃSTWO
| Od niedawna na stronie internetowej Klubu Środowisk Twórczych www.kst.most.org.pl powstał nowy dział poświęcony tematyce społeczno-socjologicznej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury tekstów i współpracy redakcyjnej. | Na naszej stronie chcemy zaproponować wspólną refleksję nad przeobrażeniami zachodzącymi obecnie na świecie, nad rolą i pozycją człowieka we współczesnym społeczeństwie, przewartościowaniami ideologicznymi i moralnymi, a także nad potencjalnymi kierunkami i - co równie zajmujące - skutkami owych zmian. Chcielibyśmy, aby zawartość działu obejmowała przedmioty zainteresowania różnych nauk: socjologii, filozofii, stosunków międzynarodowych, psychologii, prawa i innych, a wspólnym mianownikiem poruszanych w nim problemów były wzajemne relacje człowieka, społeczeństwa i idei.
Jednym z fundamentów demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego jest prawo do samodzielnego myślenia i wyrażania własnej opinii. Carl Weber pisał niegdyś: "Każda osoba z istoty swego człowieczeństwa sprawuje własność (kontrolę) nad swoim umysłem, ciałem i uczynkami. Żadna inna osoba nie może myśleć za ciebie, bądź rozkazywać ci, o ile jej na to nie pozwolisz..." Jak stwierdził zaś św. Tomasz z Akwinu "niestosowanie się do swojego toku rozumowania jest aktem nieposłuszeństwa wobec Boga". To właśnie z umiłowania poszukiwania prawdy i najdoskonalszych rozwiązań, z owej ufności w ludzki intelekt i dobrą wolę, z poszanowania dla wolności myśli i z tego, co w człowieku najlepsze, narodziły się idee demokracji i tolerancji, to dzięki nim możliwy jest ciągły postęp, będący udziałem heglowskiego "ducha świata". Stefan Blankertz napisał kiedyś: "Nie można znaleźć szczęścia w nieszczęśliwym świecie. Naszym zadaniem jest zatem walczyć o wolny i szczęśliwy świat, tak, byśmy sami mogli być wolni i szczęśliwi." I choć rzeczą sporną jest, czy jednostka rzeczywi-ście nie może być szczęśliwa pomimo bolączek i problemów społeczeństwa, pewne jest, że wszelkie próby działań, refleksji, piętnowania owych problemów i proponowania własnych wizji, przyczyniają się choćby w minimalnym stopniu do wypracowywania lepszych rozwiązań. Zapraszamy więc do współpracy i nadsyłania tekstów. Wierzymy iż, jak twierdził Karl Popper, to właśnie "swoboda dyskusji, proces krytyki i wglądu (analogiczny do procesu w dziedzinie poznania naukowego) pozwala człowiekowi przybliżać się do prawdy".
Obecnie w dziale społecznym naszej witryny znajdziesz artykuły, eseje, recenzje książek, a także inspirujące wywiady z ludźmi powiązanymi w różny sposób z tematyką działu oraz linki i omówienia innych stron o podobnej tematyce. Zapraszamy do nadsyłania tekstów i informacji o ciekawych wydarzeniach i inicjatywach na adres: jemed@wp.pl oraz
art-eco@wp.pl
Adam Białobrzeski, Maciej Czarnecki
Klub Środowisk Twórczych
www.kst.most.org.pl
| |