ZB 3(183), maj 2003
ISSN 12312126, [zb.eco.pl/zb]
Zapowiedzi
 

WSZYSTKIE LASY PAŃSTWOWE W POLSCE
ZAMIERZAJĄ POSIADAĆ CERTYFIKAT
DOBREJ GOSPODARKI LEŚNEJ FSC

Regionalna Dyrekcja Lasów Panstwowych w Krośnie powierzyła proces certyfikacji programowi Smartwood. SmartWood zakonczył audyt wstepny gospodarki leśnej w ostatniej, niecertyfikowanej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Odbył sie on 12-14.5.2003. Rozpoczęcie audytu zasadniczego planowane jest na początku lipca.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie obejmuje swoim zasięgiem lasy południowo-wschodniej Polski o powierzchni 415 tys. ha. Jest to region o bardzo wysokiej lesistości (38%), dochodzącej w niektórych nadleśnictwach nawet do 90%.

RDLP w Krośnie obejmuje swym zasięgiem m.in. Bieszczady, Beskid Niski, Pogórze Przemyskie, fragmenty Roztocza i Kotliny Sandomierskiej. Jest to teren o bardzo dużych walorach przyrodniczych i kulturowych, co stanowi o jego turystycznej atrakcyjności.

Dyrektor RDLP w Krośnie ds. gospodarki leśnej Wojciech Szepieciński powiedział: "Dobrowolne poddanie się certyfikacji jest wyrazem uspołecznienia procesu zarządzania i gospodarowania lasami, a tym samym szerszego niż dotychczas "otwarcia" lasów dla społeczeństwa. Certyfikację postrzegamy również jako ważny element promocji drewna. Dla naszych kontrahentów z przemysłu drzewnego jest to ważny atut, zwłaszcza na rynkach zagranicznych."

RDLP Krosno jest jedną z 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Dyrekcje są podzielone na 438 nadleśnictw, które są podstawowymi jednostkami systemu zarządzania lasami publicznymi. Nadleśnictwa niezależne prowadzą działalność gospodarczą w oparciu o plany urządzenia.

Lasy Państwowe administrują na powierzchni ponad 7,54 mln ha, co stanowi prawie 25% powierzchni Polski. Powierzchnia lasów zajmuje ok. 6,94 mln ha (78,4% ogólnej powierzchni lasów w Polsce).

Od połowy 2002 roku, kiedy to program SmartWood rozpoczął swoją działalność w Polsce, przeprowadził ocenę gospodarki leśnej i przyznał certyfikat lasom o łącznej powierzchni około 1,4 mln ha. Certyfikacja RDLP Krosno będzie prowadzona według Standardów Gospodarki Leśnej SmartWood, które są dostępne na stronie internetowej NEPCon (http://www.smartwood.pl). W ramach rozpoczętej publicznej konsultacji zespół SmartWood przyjmie wszelkie komentarze dotyczące standardów i gospodarki leśnej prowadzonej przez RDLP Krosno. Zachęcamy każdego posiadającego informacje lub komentarze do skontaktowania się z Andrzejem Czechem z Natural Systems/NEPCon - reprezentanta SmartWood w Polsce, tel. 0-601/91-29-65, e-mail: ac@nepcon.dk. Więcej informacji znajduje się w publicznym komunikacie o procesie certyfikacji poniżej.

Patrz również inne, powiązane nowości:

Eksplozja FSC w Polsce
http://www.nepcon.dk/page.php?node=583&lang=PL

Centralna Polska certyfikowana:
http://www.nepcon.dk/page.php?node=582&lang=PL

***

SmartWood jest programem zrównoważonego leśnictwa Rainforest Alliance, międzynarodowej organizacji ochrony przyrody, która ma na celu ochronę zagrożonych ekosystemów oraz ludzi i zwierząt je zamieszkujących poprzez zmianę sposobu użytkowania, przedsięwzięć biznesowych oraz zachowania konsumentów. Odwiedź http://www.rainforest-alliance.org. Założony w 1989 SmartWood jest najstarszym i najbardziej rozległym programem certyfikacyjnym na świecie i jest akredytowany przez FSC. Zarząd SmartWood jest położony w Richmond, w stanie Vermont, USA. Więcej informacji o SmartWood można znaleźć na stronie: http://www.smartwood.org.

Forest Stewardship Council (FSC) jest międzynarodową organizacją typu non-profit założoną w celu wsparcia takiej gospodarki leśnej na całym świecie, która bierze pod uwagę aspekty środowiskowe, społeczne i ekonomiczne. FSC działa poprzez niezależną certyfikację i oznakowanie produktów certyfikowanych. FSC poddała certyfikacji lasy i firmy w ponad 40 krajach na całym świecie i udziela akredytacji dla programów certyfikacyjnych takich jak SmartWood, zapewniających wysoką jakość usług. Na całym świecie ponad 37 mln ha lasów jest certyfikowane stosownie do standardów FSC. Więcej informacji o FSC można znaleźć na stronie http://www.fscoax.org.

W celu otrzymania dodatkowych informacji proszę o kontakt z dr Andrzejem Czechem z Natural Systems/NEPCon, partnera certyfikacyjnego SmartWood w Polsce, tel. 0-601/91-29-65, email: ac@smartwood.pl



PUBLICZNA INFORMACJA O OCENIE
CERTYFIKACYJNEJ GOSPODARKI LEŚNEJ
REGIONALNEJ DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH
W KROŚNIE

Program SmartWood organizacji Rainforest Alliance we współpracy z firmą NEPCon i Natural Systems prowadzi ocenę gospodarki leśnej i kontroli pochodzenia produktu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Audyt zasadniczy odbedzie się w dniach 30.6.-9.7.2003.

Zakres audytu

Audyt certyfikacyjny gospodarki leśnej obejmie aspekty przyrodnicze (ekologiczne), hodowlane i socjoekonomiczne działalności prowadzonej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Przy audycie zostaną wykorzystane "Przejściowe Bałtyckie Standardy SmartWood Gospodarki Leśnej". W celu otrzymania kopii standardów, prosimy o kontakt ze SmartWood poprzez telefon, fax, e-mail lub stronę internetową (podane niżej). SmartWood jest akredytowany przez Forest Stewardship Council (FSC) i procedura certyfikacji musi spełniać określone wymagania, zaakceptowane przez FSC.

Skład osobowy zespołu audytorów

Zespół autorów będzie kierowany przez dr biologii Andrzeja Czecha. W zespole będą również pracować:

  • Antoni Łabaj, mgr biologii,
  • dodatkowi międzynarodowi i polscy eksperci.

Proces i harmonogram audytu

Poniżej zawarto krótki opis procesu certyfikacji i wstępny harmonogram:

  • Organizacja audytu - zespół SmartWood zbierze się w Krośnie 30.6.2003, przeprowadzi wywiady i dokona przeglądu dokumentacji w siedzibie RDSF.
  • Audyt w terenie - zespół dokona wizytacji biur wybranych nadleśnictw i powierzchni w leśnych w dniach 1-8.7.2003.
  • Konsultacja z instytucjami i osobami zainteresowanymi - w trakcie pracy terenowej zespół będzie się kontaktował z osobami i instytucjami zainteresowanymi sprawami gospodarki leśnej na terenie RDLP w Krośnie. Konsultacje odbędą się w formie rozmów prywatnych i otwartych spotkań.
  • Spotkanie publiczne - spotkanie odbędzie się w Krośnie ze względu na centralne położenie dla certyfikowanego obszaru w Krośnie. Termin, godzina oraz miejsce spotkania zostaną wkrótce ogłoszone.
  • Końcowe podsumowanie audytu - przed wyjazdem zespół spotka się z pracownikami RDLP w Krośnie, jak również przedstawicielami innych instytucji w celu końcowego zebrania danych i przedstawienia wstępnych wyników audytu.
  • Opracowanie wstępnej wersji raportu - zespół audytorów opracuje poufną, wstępną wersję raportu (w języku angielskim i polskim), która zostanie przesłana do RDLP w Krośnie w celu przedstawienia uwag oraz do recenzji przez minimum dwie niezależne osoby oceniające raport. Powinno to nastąpić w ciągu 30 dni po zakończeniu audytu w terenie.
  • Podjęcie decyzji certyfikacyjnej - po otrzymaniu uwag od RDLP w Krośnie, niezależnych recenzentów i komentarzy od osób zainteresowanych do połowy lipca, SmartWood podejmie decyzję o przyznaniu certyfikatu lub konieczności usunięcia niezgodności ze standardami. Jeżeli nie zaistnieją jakieś nieoczekiwane przeszkody powinno to nastąpić do 15.9.2003.

Wasz udział

Ważnym elementem procesu certyfikacji jest zaproszenie wszystkich osób i instytucji zainteresowanych do wyrażenia uwag i komentarzy odnoszących się do gospodarki leśnej na terenie RDLP w Krośnie, jak również używanych przez nas standardów. Przyjmujemy uwagi i komentarze w jakiejkolwiek formie - najłatwiejszej i najbezpieczniejszej dla Was. Wasz wkład będzie wartościowy i ważny na każdym etapie procesu certyfikacji, ale wolelibyśmy otrzymać komentarze i uwagi przed rozpoczęciem audytu zasadniczego, w trakcie audytu, ewentualnie przed 20.7.2003. Pozwoli to na wzięcie ich pod uwagę przed podjęciem decyzji certyfikacyjnej - tj. przed 15.9.2003. Przekazanie uwag, obserwacji i komentarz może nastąpić w następujący sposób:

  1. Spotkanie z zespołem SmartWood przed, w trakcie lub krótko po zakończeniu audytu w terenie.
  2. Przekazanie informacji telefonicznie do dr. Andrzeja Czecha - eksperta SmartWood z NEPCon/Natural Systems odpowiedzialnego za koordynację procesu certyfikacji RDLP w Krośnie.
  3. Przesłanie uwag pisemnych drogą pocztową, faksem lub e-mailem do dr. Andrzeja Czecha. Źródło przekazanych informacji będzie utajnione i będą one użyte jedynie w celu certyfikacji RDLP w Krośnie, chyba że zgłaszający poprosi o ujawnienie danych.

Wszyscy zainteresowani, którzy chcieliby zakwestionować proces certyfikacji lub podjętą decyzję mogą ocenić procedury rozstrzygania sporów dostępne na stronie http://www.smartwood.pl.

Kontakt:

dr Andrzej Czech
SmartWood/NEPCon/Natural Systems
Czapinskiego 3/311
30-048 Kraków
tel. 0-12/295-03-73, 0-601/91-29-65
fax 0-12/295-03-74
e-mail: ac@smartwood.pl
http://www.smartwood.pl
http://www.smartwood.org



Katedra Ochrony Środowiska
Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Katedra Prawa Zarządzania Środowiskiem
Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Katedra Ekologii
Kolegium Ekonomiczno-Społecznego
Szkoły Głównej Handlowej

zapraszają na I Międzynarodową Konferencję Naukową

ROLA REGIONALNYCH I LOKALNYCH STRATEGII
ROZWOJU ZRÓWNOWAŻONEGO
W DĄŻENIU DO UNII EUROPEJSKIEJ

Problem

Konferencja naukowa pt. "Rola regionalnych i lokalnych strategii rozwoju zrównoważonego w dążeniu do Unii Europejskiej" jest próbą implementacji zrównoważonego rozwoju do polityki regionalnej i lokalnej. Koncentruje się ona na potrzebie zaangażowania różnych środowisk w realizację celów i priorytetów ekologicznych. Dla osiągnięcia tego zamierzenia przewiduje się udział przedstawicieli władz lokalnych różnego szczebla, kręgów biznesowych, organizacji pozarządowych, placówek naukowych oraz mediów. Konferencja ma doprowadzić do wymiany doświadczeń pomiędzy teoretykami i praktykami zajmującymi się rozwojem zrównoważonym - między ekonomistami, prawnikami, przyrodnikami i biznesmenami. Konferencja jest organizowana przez placówki naukowe, ale z myślą głównie o praktykach, czyli osobach, które nadają ostateczny kształt polityce ekologicznej regionalnej i lokalnej. W związku z tym planuje się zorganizowanie sesji panelowo-dyskusyjnej oraz warsztatowo-treningowej. W części teoretycznej zostaną zaprezentowane najnowsze założenia rozwoju zrównoważonego w aspekcie ekonomicznym, prawnym, społecznym i ekologicznym, natomiast w części praktycznej przedstawiony zostanie stan realizacji wojewódzkich strategii rozwoju jakie wykonano w latach 2000-2002 oraz wybranych strategii powiatowych i gminnych. Konferencja ma pokazać bariery wdrażania strategii regionalnych i lokalnych, jak również zaprezentować obecnie realizowane wojewódzkie plany zagospodarowania przestrzennego. Jej podstawowym zadaniem jest dostarczenie wiedzy na temat zmieniającej się sytuacji prawno-ekonomiczno-społecznej dla rozwoju zrównoważonego oraz przećwiczenie nowych instrumentów pozwalających nim efektywnie zarządzać.

Cele konferencji

Głównym celem konferencji jest próba oceny sytuacji Polski w zakresie przygotowania teoretycznego i praktycznego wdrażania rozwoju zrównoważonego w świetle obecnej sytuacji społeczno-gospodarczej i zobowiązań wynikających z akcesji do Unii Europejskiej.

Cel generalny zostanie osiągnięty poprzez realizację zamierzeń wynikających z celów cząstkowych konferencji, które obejmą:

  • strategie regionalne,
  • strategie lokalne,
  • zarządzanie środowiskiem w przedsiębiorstwie i jednostkach samorządowych,
  • problematykę Unii Europejskiej.

Szczególowa tematyka konferencji

  1. W zakresie strategii regionalnych przedmiotem zainteresowania będą doświadczenia podmiotów uczestniczących w ich konstruowaniu oraz wdrażaniu, jak i problemy z tym związane, ze szczególnym uwzględnieniem Euroregionów.
  2. W odniesieniu do strategii lokalnych koncentrować się będziemy na gminach miejskich, wiejskich oraz miejsko-wiejskie , które pełnią głównie funkcje turystyczne i rolnicze.
  3. Zarządzanie środowiskiem w przedsiębiorstwie będzie rozpatrywane z perspektywy przedsiębiorstw komunalnych i energetycznych, jako istotnych podmiotów mających wpływ na kształt lokalnej strategii rozwoju. Poruszone zostaną również zagadnienia odnawialnych źródeł energii oraz ekonomicznych instrumentów rozwoju zrównoważonego, w tym pozwoleń zintegrowanych.
  4. Część teoretyczna konferencji zostanie poszerzona o kontekst Unii Europejskiej. Przedmiotem zainteresowania będzie szczególnie pomoc finansowa Unii Europejskiej dotycząca przedsięwzięć proekologicznych oraz priorytety, cele i zasady polityki ekologicznej obowiązuje w krajach piętnastki.
  5. W obszarze zainteresowania będzie również polityka ekologiczna Polski, zarówno w kontekście celów, priorytetów i zasad wynikających z nowej - III Polityki Ekologicznej, jak i w odniesieniu do dokumentów wcześniejszych. Zostanie zaprezentowane historyczne ujęcie tej polityki. i jej rozwój na tle ustaleń "Szczytu Ziemi" w Rio de Janeiro w 1992 roku oraz w Johannesburgu w 2002 roku

Komitet naukowy

Prof. dr hab. inż. Stefan Kozłowski (Katolicki Uniwersytet Lubelski) - przewodniczący
Prof. dr hab. Piotr Jeżowski (Szkoła Główna Handlowa) - przewodniczący
Prof. dr hab. Stanisław Wrzosek (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
Prof. dr hab. Rafał Miłaszewski (Politechnika Białostocka)
Prof. dr hab. Adam Budnikowski (Szkoła Główna Handlowa)
Pan Krzysztof Kuśmicki (Dyrektor Wydziału Planowania Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie)
Dr Jan Polski (Instytut Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej w Lublinie)

Komitet organizacyjny

Mgr Agnieszka Franczykowska (Katolicki Uniwersytet Lubelski) - przewodnicząca
Mgr Klaudia Giordano (Katolicki Uniwersytet Lubelski) - sekretarz
Mgr Paulina Legutko-Kobus (Katolicki Uniwersytet Lubelski) - sekretarz
Mgr Anna Haładyj (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
Mgr Ewa Jastrzębska (Szkoła Główna Handlowa)
Krzysztof Hetman (Dyrektor Wydziału Planowania Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim)

Informacje ogólne

Miejsce konferencji

Konferencja odbędzie się w dniach 10-12.9. w Domu Architekta w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą.

Opłata konferencyjna

Opłata konferencyjna wynosi 480 zł. Pokrywa ona koszt uczestnictwa w Konferencji, materiałów konferencyjnych, dwóch noclegów, wyżywienia i przewidzianych imprez towarzyszących. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu.

Sekretariat konferencji
Katolicki Uniwersytet Lubelski
Katedra Ochrony Środowiska
Kraśnicka 102
20-718 Lublin
tel. 0-600/97-17-15
e-mail: franka@kul.lublin.pl



OGÓLNOPOLSKA STUDENCKA KONFERENCJA NAUKOWA "OCHRONA PRZYRODY W MIASTACH W WARUNKACH ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU"

Organizatorzy

Studenckie Koło Naukowe Ochrony Przyrody Uniwersytet Łódzki przy współpracy z Katedrą Ochrony Przyrody i Katedrą Zarządzania Miastem i Regionem UŁ

Termin

23-24.10.2003

Miejsce

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ oraz Wydział Zarządzania UŁ

Koszt

wstępny koszt uczestnictwa 100 zł (cena może ulec zmianie)

Założenia programowe

Zakres przedsięwzięcia prezentują poniższe grupy tematyczne:

  • formalna i nieformalna ochrona przyrody w miastach,
  • wiodące kierunki i priorytety w zagospodarowaniu wolnych przestrzeni w miastach a potrzeby ochrony przyrody,
  • ochrona ekosystemów wodnych w miastach, w tym m.in. utrzymanie drożności dolin rzecznych,
  • zarządzanie zielenią w miastach: zieleń urządzona, zieleń spontaniczna, zieleń osiedlowa, lasy miejskie,
  • zieleń w planach zagospodarowania przestrzennego miasta,
  • oazy naturalnej przyrody w miastach,
  • miasta jako siedliska roślin i zwierząt (gatunki synantropijne),
  • instrumenty prawne i ekonomiczne ochrony przyrody w miastach,
  • świadomość ekologiczna mieszkańców miast.

Zapisy oraz dodatkowe informacje:

http://www.stud.biol.uni.lodz.pl/sknop
sknop@acer.biol.uni.lodz.pl
tel. 0-501/241994




Akasha sp. z o.o.
Hetmanska 14
30-528 Kraków
tel. 0-602/235-979, 0-12/656-16-52
od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 18
e-mail: akasha@akasha.com.pl
http://www.akasha.com.pl
NIP 677-00-80-831
Konto: Fortis Bank Polska SA,
III oddział Kraków 16001039-2003-754351-001

Terminy kursów w roku 2003

19-22.6 Relaks i wzrok Siergiej Litwinow Międzywodzie 475 zł (+koszty pobytu)
5-6.7 Su Dżok Mariam Najaryan Kraków 250 zł
6-13.7 Wczasy z gazetą "Szaman" Siergiej Litwinow Szczyrk 1000 zł (w tym koszty pobytu)
14.7 Kurs Reiki Siergiej Litwinow Szczyrk 200 zł
19.7 Szkoła Widzenia Siergiej Litwinow Kraków 235 zł
2-17.8 Praktyk NLP Siergiej Litwinow Szczyrk 1500 zł (+koszty pobytu)
20-24.8 Metoda KSR i Szkoła Hipnozy Siergiej Litwinow Jurij Mokriszczew Hel 850 zł (+koszty pobytu)
30.8 Szkoła Widzenia Siergiej Litwinow Kraków 235 zł
20.9 Szkoła Widzenia Siergiej Litwinow Warszawa 235 zł

Kursy korekcji wad wzroku

Siergiej Litwinow prowadzi autorską metodę terapii wzroku opartą na założeniu, że można usprawnić widzenie poprzez ćwiczenia samego oka i mięśni sterujących jego pracą. Uczy ćwiczeń i technik, które wprowadzone w codzienne życie pozwalają poprawić wzrok lub całkiem pozbyć się takich wad jak zez, astygmatyzm, zaćma, jaskra, krótko- i dalekowzroczność. Kurs pozwala zrozumieć, że można poprawić wzrok i uczy oraz jak to osiągnąć.

Daje wiedzę o tym, jak funkcjonują oczy, jakie zachowanie może poprawić wzrok, jak szybko odpoczywać i dbać o oczy.

Kursy są jednodniowe, odbywają się w soboty w godzinach od 1000 - 1930 w różnych miastach Polski.

Inwestycja w kurs to 235 zł od osoby, w tym materiały pomocnicze. Należność można wpłacić na nasze konto (powyżej) lub uregulować na kursie.

Uczestniczyć mogą osoby od 14 roku życia a w przypadku młodszych dzieci - zapraszamy w ich imieniu rodziców lub opiekunów, by nauczyli się jak wykonywać ćwiczenia z dzieckiem.

W zajęciach można uczestniczyć profilaktycznie lub mając wadę wzroku nawet do stopnia pozwalającego na rozróżnianie tylko światła i ciemności.

Osoby, które używają szkieł kontaktowych prosimy o zabranie na zajęcia pojemniczków umożliwiających zdjęcie szkieł do ćwiczeń.

Osoby, które były już uczestnikami kursów korekcji wad wzroku i chcą ponownie wziąć udział w treningu płacą 95 zł.

Następnego dnia po każdym kursie korekcji wad wzroku jest możliwość skorzystania z konsultacji indywidualnych z Siergiejem Litwinowem. Koszt konsultacji indywidualnych wynosi:

  1. 80 zł/godz. od osoby, która była uczestnikiem kursu na podstawie identyfikatora, książeczki i wypełnionej ankiety.
  2. 100 zł/godz. od osoby, która nie uczestniczyła w kursie (przed konsultacją należy wypełnić ankietę). Prosimy o wcześniejszą rezerwację terminów konsultacji.

Kurs "Wzrok i Relaks"
(Metoda KSR - Kontrolowanej Samoregulacji)

Czterodniowy trening zawierający pełny program kursu korekcji wad wzroku poszerzony o elementy metody KSR. Prowadzi Siergiej Litwinow.

Szczególną uwagę na kursie zwrócimy na metody szybkiego relaksu i uruchamiania procesów autoregulacji, umożliwiające realizowanie celów, które sobie stawiamy. Stosowanie metody KSR daje mnóstwo korzyści: odpręża, odstresowuje, znakomicie relaksuje, ułatwia wyłączanie negatywnych myśli, daje wyciszenie i wyzwala energię. A w konsekwencji doprowadza do harmonii procesów psychicznych i somatycznych. Wykorzystana w treningu widzenia przyspiesza proces poprawy wzroku.

Inwestycja w kurs to 475 zł. Osobom zainteresowanym zakwaterowaniem w Pensjonacie Saba, w którym będą odbywały się zajęcia rezerwujemy miejsca w cenie 70 zł - pobyt z pełnym wyżywieniem lub 50 zł - same noclegi. Skorzystanie z oferty pobytu nie jest warunkiem udziału w kursie. Należność prosimy regulować wpłatą na nasze konto (powyżej).

Rabaty:

Dla kursantów Akashy 10% zniżki od ceny kursu. Dla osoby, która przyprowadzi na kurs dwoje znajomych 50% zniżki od ceny kursu. Przy wpłacie całej należności za kurs na miesiąc przed terminem zajęć 10% zniżki od ceny kursu. Rabatów nie sumujemy.

Kurs "Sztuka Świadomego Widzenia i bioterapia" - Wczasy z gazetą "Szaman"

Prowadzi Siergiej Litwinow. Tygodniowe wczasy w pięknym, komfortowym ośrodku Zagroń w Szczyrku są okazją do poznania ćwiczeń poprawiających wzrok oraz elementów bioterapii, pomocnych w terapii widzenia. Poza tym w programie wiele atrakcji - wspólne wycieczki, ogniska a nawet chodzenie po rozżarzonych węglach...

Inwestycja w kurs to 1000 zł, w tym koszt pobytu w ośrodku w pokojach 2 osobowych z łazienkami (na miejscu basen).

Kurs "Metoda KSR i szkoła Hipnozy"

Prowadzi Siergiej Litwinow i Jurij Mokriszczew. Kurs ten wprowadzi nas w tajemnice Rosyjskiej Szkoły Hipnozy. Nauczy technik samoregulacji i wchodzenia w "odmienne stany świadomości" aktywizujące naturalne siły życiowe, które pozwolą nie tylko wyleczyć swoje dolegliwości, z którymi borykamy się przez lata, ale również odkryć drzemiące nie rozpoznane dotychczas możliwości - każdy potrafi zrobić most kataleptyczny i przejść po tłuczonym szkle nie kalecząc się (nie wspominając już o takich podstawowych umiejętnościach jak chodzenie po rozżarzonych węglach).

W drugiej części kursu poznasz dawne i nowoczesne metody pracy z innymi ludźmi, sposoby indukowania transu i modele podawania sugestii terapeutycznych. Nauczysz się wywoływać pożądane efekty posługując się gestem i słowem ...

Inwestycja w kurs to 850 zł plus koszty pobytu (pośredniczymy w rezerwacji miejsc w ośrodku, w którym będą odbywały się zajęcia. Skorzystanie z oferty pobytu nie jest konieczne do udziału w szkoleniu). Należność prosimy regulować wpłatą na nasze konto (powyżej).

Rabaty:

Dla kursantów Akashy 10% zniżki od ceny kursu; Dla osoby, która przyprowadzi na kurs dwoje znajomych 50% zniżki od ceny kursu; Przy wpłacie całej należności za kurs na miesiąc przed terminem zajęć 10% zniżki od ceny kursu. Dla uczestników kursu Hipnoza i Wizualizacja powtarzających kurs w nowej formule 30% rabatu. Rabatów nie sumujemy.

Kurs "Su-Dżok"

Prowadzi Mariam Najaryan - lekarz medycyny, neurolog, specjalista i wykładowca akupunktury i Su-Dżok.

Su-Dżok to metoda wszechstronnej diagnostyki oraz leczenia, dostępna dla każdego, prosta i efektywna. Leczenie to polega na oddziaływaniu różnymi sposobami na obszary i punkty umiejscowione na naszych dłoniach i stopach, które odzwierciedlają w miniaturze anatomiczny obraz całego ludzkiego organizmu. Na dłoni i stopie można "zobaczyć" wszystkie części ciała oraz jego narządy. Przez poznanie budowy swojej dłoni i stopy oraz odszukanie obszarów, które należy poddawać stymulacji nauczysz się skutecznie i co ważne SAM leczyć siebie i swoich bliskich.

Metoda Su-Dżok z uwagi na połączenie elementów nowoczesnej medycyny z tradycyjną medycyną chińską, daje znakomite efekty terapeutyczne. Konsekwentnie prowadzone zabiegi mogą trwale wyleczyć pacjenta z wielu, nawet przewlekłych chorób.

Kurs "Praktyk NLP"

Prowadzi Siergiej Litwinow. Trening uczy dostrzegania i doceniania naturalnych predyspozycji każdej osoby oraz pomaga je rozwinąć tak, by skuteczniej realizować swoje cele i marzenia. NLP oferuje techniki pozwalające w sposób szybki i trwały poprawić lub zmienić własny wizerunek, zyskać wyższą samoocenę, lepiej rozumieć siebie i innych. Pomaga także uporządkować własne przeżycia i emocje, nauczyć się świadomie wykorzystywać ich siłę.

Powiedz nam, CO chcesz ZMIENIĆ - my podpowiemy JAK to zrobić. 2-17 sierpnia to czas, który odmieni twoje życie.

Decydując się spędzenie czasu z nami w tym terminie masz możliwość doskonale odpocząć, bawić się w przyjaznej atmosferze, a także zyskać nowe umiejętności, które pozwolą Ci:

  • odczytywać niewerbalne komunikaty współrozmówcy (i lepiej rozumieć swoich bliskich),
  • opanować techniki budowania błyskawicznego kontaktu (pamiętaj - to pierwsze sekundy decydują o wrażeniu, jakie wywierasz na nowo poznanej osobie - zarówno partnerze w biznesie, jak i ... na imprezie...),
  • poznać, jak język określa model myślenia i działania (i jak można zamienić informowanie na wywieranie wpływu na innych),
  • rozpoznać własną strategię sukcesu i niepowodzenia (zastanawiasz się, dlaczego sukces czasem przychodzi sam, a kiedy indziej tak trudno go osiągnąć?),
  • zyskać świadomy wpływ na własny stan emocjonalny (i przekształcać doświadczenia negatywne w pozytywne),
  • nauczyć się dostrzegania i doceniania naturalnych predyspozycji oraz rozwinąć je tak, by skuteczniej realizować swoje cele i marzenia (a także motywować do tego innych: współpracowników, własne dzieci...),
  • w sposób skuteczny i trwały poprawić lub zmienić własny wizerunek, zyskać wyższą samoocenę, lepiej rozumieć siebie i innych (pozbędziesz się własnych ograniczeń rozwijając twórczy potencjał!),
  • zyskać umiejętność precyzyjnego określania celów i podejmowania trafniejszych decyzji zapewniających skuteczność działania.

Inwestycja w trening to 1500 zł plus koszty pobytu (pośredniczymy w rezerwacji miejsc w ośrodku, w którym będą odbywały się zajęcia. Doba z pełnym wyżywieniem i zakwaterowaniem w pokoju 2 osobowym z łazienką to 75 zł. Skorzystanie z oferty pobytu nie jest konieczne do udziału w szkoleniu). Należność prosimy regulować wpłatą na nasze konto (powyżej).

Rabaty:

Dla kursantów Akashy 10% zniżki od ceny kursu. Dla studentów 20% zniżki od ceny kursu. Dla osoby, która przyprowadzi na kurs dwoje znajomych 50% zniżki od ceny kursu. Przy wpłacie całej należności za kurs na miesiąc przed terminem zajęć 10% zniżki od ceny kursu. Na NLP uczestnik innego kursu NLP (naszego) ma prawo powtórzyć nieodpłatnie 2 dowolnie wybrane dni kursu, jeśli chce powtórzyć całość - płaci 50% ceny (+ koszty pobytu), a jeśli przyprowadzi na kurs 2 nowe osoby - kurs gratis. Rabatów nie sumujemy.

Chcesz podjąć decyzję już teraz, czy po rozmowie z przyjaciółmi o wspólnym wyjeździe? Pomyśl o nich. Zawsze warto!

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i zarezerwujemy miejsce na wybranym kursie.

W imieniu firmy Akasha
Małgorzata Gluth



 
Wydawnictwo "Zielone Brygady" [zb.eco.pl]
Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych [fwie.eco.pl]