Strona główna 

ZB nr 4(22)/91, kwiecień '91

WYDZIAŁ CHEMII UJ:
ANALITYKA PRZEMYSŁOWA I ŚRODOWISKOWA

Doszły mnie tzw. słuchy, że do redakcji ZB nadchodzą listy z pytaniami o kierunek studiów pod nazwą: "Analityka przemysłowa i środowiskowa". Nazwa ładna - nie powiem nic. Ale co się pod nią kryje? Otóż - tak dokładnie to naprawdę niewiele osob wie. Kierunek ów jest bowiem w stadium początkowym, czyli eksperymentalnym. Należę do osób, które zdecydowały się nań jako pierwszy rocznik - robimy po prostu za "króliki doświaczalne".

Ogólnie, studia nie są łatwe, najważniejsze przedmioty - zwłaszcza na początku - to matematyka i fizyka. Jeżeli ktoś spodziewa się tu ekologicznej burzy mózgów - bardzo się zawiedzie. Z całą pewnością nie jest to kierunek humanistyczny. Jeżeli jednak delikwent wytrwa - ponoć ma zostać specjalistą w zakresie ochrony środowiska. Na tzw. "wszechstronny rozwój osobowości" pozostaje czas wolny, choć nie ma go zbyt wiele. Za to do SCK "Rotunda" jest bardzo blisko (to taki klub studencki).

Ocenę wszystkich "za" i "przeciw" pozostawiam zainteresowanym. Pamiętajcie jednak o rzeczy najważniejszej - atmosfera na studiach będzie taka, jaką sami sobie stworzycie. Od was przede wszystkim zależy, czy będzie miło, zabawnie i przyjemnie.

Tadeusz Waldemar Kopeć
albo Yeti, albo Kudłaty

Zainteresowanym możemy przesłać szczególowy program studiów. Podobny kierunek jest ponoć na UMSC w Lublinie.

(aż)
ZB nr 4(22)/91, kwiecień '91

Początek strony