Strona główna 

ZB nr 4(22)/91, kwiecień '91

PUNKT WIDZENIA

Poniedziałek 25 lutego. Program "Punkt Widzenia" zawierał informacje o śmieciach sprowadzanych do Polski (w 1989 46 tys. t), problemach położonego w centrum Śląska miasta Bukowo, odpadach atomowych w Różanie. Wszystko to znakomicie zrobione - są pięknie skontrastowane wypowiedzi, są ładne albo przerażające pejzaże, są doskonałe komentarze Tadeusza Drozdy - "Truje, no trują panie. Co zrobić. Ale za to płacą. To wodociągi zbudują. To się kawałek chodnika pojawi. Zysk jest. A ja myślę, że to trochę podobnie jak z tymi Indianami w Ameryce. Przyszły te blade twarze i powiedziały: zrobimy interes. Wy nam dacie ta preria i te bizony, a my wam za to ognista woda i paciorki. Każdy dostanie w końcu jakiegoś paciorka za tę - w końcu niczyją - prerię".

Do obejrzenia kolejnych "Punktów Widzenia" gorąco zachęcam. A może warto ściągnąć tych redaktorów, gdzie dzieje się źle? Żadne nasze akcje informacyjne nie mają kilka procent skuteczności tego, co w kilka minut można dokonać za pomocą tego nowoczesnego środka masowego rażenia informacyjnego jakim jest telewizja.

Jacek Warda

Wraz z Jackiem proponuje czytelnikom dokonywanie podobnych omówień programów telewizyjnych na interesujące nas tematy - już nie marzmy aby je nagrywać. Takie recenzje mogą być bardzo przydatne, bo programów dużo i na zastraszająco różnym poziomie.

(aż)

Ja również przyłączam się do opinii Jacka - "Punkt widzenia" jest na pewno najlepszym programem ekologicznym w Polsce! Kontakt z p. Barbarą Czajkowską: TVP, ul. J.P.Woronicza 17, 00-950 W-wa, tel. 430009, 478091, 476210.

(pi)

W programie p. Czajkowskiej jest w zasadzie wszystko co być powinno. A jednak... Jest przecież w Polsce instytucja, która nazywa się Ministerstwo Ochrony Środowiska etc. To ono powinno zajmować się sprawami, o których mowa w audycji. Na ekranie próżno jednak szukać jego pracowników. "Gdzie oni są?" - ciśnie się pytanie? Czyżby nie mieli nic do powiedzenia? Czyżby liczyli, że "zieloni" ich wyręczą? Czy skrzętne omijanie ludzi biorących pieniądze za działania ekologiczne (?) to cena za finansowe wsparcie dla "Punktu Widzenia?"

(pr)
ZB nr 4(22)/91, kwiecień '91

Początek strony