Strona główna   Spis treści 

ZB nr 3(148)/2000, 1-15.2.2000
WSTĘPNIAK

PODZIĘKOWANIA, ERRATY I INNE OGŁOSZENIA

Dziękuję:

Dzięki dotacji Haliny Dobruckiej oraz uprzejmości drukarni pana Bolesława Dębiak możliwy był druk ZB 147.

Agata Jałyńska, Anna Kurak z Etnoosu, Dezerter, Jacek Kleyff, Janusz Reichel, Kapela ze Wsi Warszawa, Orkiestra pw. św. Mikołaja, Ovo, Patyczak, Paweł Grzegorz Angerman - zgodzili się wzbogacić nasz serwis internetowy o swą muzykę! Zob. http://www.most.org.pl/zb/muzyka.htm (autorem podkładu muzycznego pod stronę główną ZB jest Daniel Lipiński, który dokonał tez remasteringu).

W ogóle warto zajrzeć na naszą stronę by znaleźć np. wydaną tylko w internecie książkę Piotra Beina "NATO na Bałkanach. W 1-szą rocznicę nalotów na Jugosławię". Na naszej stronie, próćz kompletu naszych publikacji znajdziecie też mnóstwo linków, nawet do internetowej mapy miast Polski, rozkładu jazdy PKP, bramek do wysyłania SMSów (tekstówek) na różne rodzaje telefonów komórkowych oraz różnych przeszukiwarek internetowych.

Dobrą wiadomością jest też 100% dofinansowanie przez Fundację im. Stefana Batorego projektu wydawania z białoruską Hrupą "EkaInform" z Mińska biuletynu "Zialony Kraj". Jego polskim redaktorem będzie pomysłodawca projektu - Stanisław Górka.

ERRATA

W ZB 146 na s. 53 zabrakło adresu organizatorów:

Chojnickie Towarzystwo
Miłośników Roweru "Cyklista"
pl. Piastowski 28
89-600 Chojnice

Strona tytułowa: jest nr 20(146)/99 a powinno być 1(146)/00. Podobny błąd znajduje się w stopce całego numeru (wyszło jakby po ostatnim numerze roku 1999: 19(145)/99 nastąpił jednak kolejny).

ZB 147 - zabrakło polskiej litery w nazwisku autora pięknej fotografii z okładki - autorem jest pan Włodzimierz Łapiński.

Andrzej Żwawa

rysunek

WYNIKI ANKIETY OGŁOSZONEJ W ZB 143 -
DODATKOWE DZIAŁANIA DLA PRZYRODY

Jaki jest stan naszej przyrody, każdy widzi. Trudno tu o optymizm. Dlatego w 143 nr ZB zwróciliśmy się z prośbą do Czytelników o nadsyłanie propozycji na temat:
Co robić, aby zintensyfikować działania na rzecz zachowania zasobów przyrody i rozbudowy zieleni.
Choć to temat rzeka, szczegółowe pytania sformułowaliśmy z nadzieją, że może jakaś myśl Czytelników przyczyni się do tego, aby coś drgnęło w naszym stosunku do ginącej przyrody, a przede wszystkim ożywiło jakieś efektywniejsze działania pro - natura.
Z nadesłanych propozycji każdy sam wyciągnie wnioski, także przywołane instytucje. Redakcja ZB nie wartościuje otrzymanych postulatów, ani nie narzuca swojego zdania "podsumowaniem".
Bardzo dziękujemy za wszystkie odpowiedzi, a także za dodatkowe uwagi i uzasadnienia nadesłanych propozycji. Postulaty różnych autorów drukujemy łącznie, w dosłownym brzmieniu, w kolejności pytań.

1. JAKIE KONKRETNE, DODATKOWE DZIAŁANIA WINNY BYĆ TWOIM ZDANIEM PODJĘTE PRZEZ WŁADZE CENTRALNE?

2. POSTULATY DLA WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

3. POSTULATY DLA DYREKCJI SZKÓŁ

rysunek

4. POSTULATY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

5. JAKIE DZIAŁANIA POWINIEN PODEJMOWAĆ KAŻDY Z NAS

6. Z CZYM POWINNIŚMY WYSTĘPOWAĆ, JEŚLI CHODZI O SPRAWY EKOLOGII W WYPADKU PRZYSTĄPIENIA DO UNII EUROPEJSKIEJ

7. CZY I ILE RAZY LEKTURA ZB SKŁONIŁA CIĘ DO DZIAŁANIA?

* * *

Tyle - ANKIETA. Nagrody wylosowali: Jarosław I. z Wrocławia, Iwona M. z Rudna i Artur Ś. z Głuchowa. Albumy przyrodnicze wyślemy pocztą.

Redakcja ZB




ZB nr 3(148)/2000, 1-15.2.2000

Początek strony