Previous PageTable Of ContentsNext Page

Zielone Brygady 73 POSZUKUJEMY - OFERUJEMY

POSZUKUJEMY - OFERUJEMY

POSZUKUJEMY...

...materiałów o McDonaldzie -

Piszę w imieniu wałeckiej Federacji Zielonych. Przeczytałam dziś w miejscowej gazecie, że prawdopodobnie w Wałczu ma zostać wybudowana restauracja McDonalda. Nie jest to oficjalna wiadomość, ale mimo to fakt ten zdenerwował mnie. Chciałabym coś zrobić w tej sprawie. Myślę o petycjach do Rady Miasta, ulotkach. Najważniejsze jest, by ludzie, potencjalni klienci dowiedzieli się o tej mniej znanej stronie tego wspaniałego wytworu amerykańskiej kultury. Niestety, moja wiedza w tej dziedzinie nie jest zbyt obszerna, więc chciałabym prosić o nadesłanie mi możliwie wszelkich informacji na ten temat. Nie chciałabym wyjść na dyletanta. Z góry dziękuję za pomoc:

Hogata FZ-Wałcz,
* Honorata Sosnowska,
Wojska Polskiego 20a/6, 78-600 Wałcz

...osób chętnych do pracy na gospodarstwie ekologicznym -

Chcesz popracować w gospodarstwie ekologicznym pod Krakowem przy sianokosach i żniwach??? Całe wakacje lub tylko weekendy. Nocleg i wyżywienia zapewnione, a i możliwość zapłaty! Informacje:

Zofia Miśkiewicz,

*Jaśminowa 7,

31-432 Kraków,

(115498 lub grzecznościowy 121642

...informacji o autostradach i zwierzętach -

FUNDACJA "ZWIERZĘTA I MY" patronuje kampanii autostradowej w zakresie zmobilizowania inwestorów autostrad i ich projektantów do budowania pod autostradami i nad nimi przejść dla zwierzyny przydrożnej. Oczywiście, gdy sprawy autostrad, niestety, zostaną przeforsowane przez ich zwolenników. Dlatego już zbieramy wszelkie informacje, polskie i zagraniczne, na ten temat. Także adresy organizacji, mogących nam udzielić informacji:

Fundacja "Zwierzęta i my",

* Dąbrowskiego 25/3,

60-840 Poznań, ( 0-61/47-62-85

...wszystkich zainteresowanych informacjami lub działaniami przeciw pcw oraz tych, którzy dysponują materiałami na ten temat proszę o kontakt z:

Paweł Rogowski,
* Urle 4/11, 02-943 Warszawa,
( 42-55-47

...osób zainteresowanych LETS -

Chętnie będę korespondował z osobami zainteresowanymi lets (lub mającymi jakieś doświadczenie z nim). Czy istnieje podobny system gdzieś w Polsce? Mam nadzieję, że niebawem powstanie w Warszawie (bo tu mieszkam):

Paweł Listwan,
* Robinii 16,
02-495 Warszawa

Marek w wieku 15 lat zachorował na białaczkę. Po intensywnej chemioterapii uzyskał pełną remisję. Niestety, po 23 miesiącach nastąpił nawrót choroby.

Przeszczep szpiku kostnego jest jedyną szansą uratowania jego życia. Zaznaczam, że Marek nie ma dawcy szpiku w rodzinie, co dodatkowo komplikuje sprawę i podwyższa koszty. Uzyskanie dostatecznej sumy pozwoli Markowi na wykonanie operacji za granicą.

Liczymy na pomoc ludzi dobrej woli. Z góry dziękujemy za każdą otrzymaną kwotę.

Rodzice:
Helena i Leszek Kurowscy,

* Maklakiewicza 9/48,
02-642 Warszawa,

( 48-07-62

Konto, na które można dokonywać wpłaty:
Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową,
* Przybyszewskiego 47,
01-849 Warszawa,
( 34-06-74, 663-51-67
Konto: glob bank sa, Oddział w Warszawie nr 624004-1993-1-2710(2)
na hasło: Marek Kurowski

OFERUJEMY...

"ZDANIE" nr 1(105)95:
w całości o ekologii!
(cena 3 zł)

Zbigniew Bauer, Przez lęk do zbawienia.

Marek M. Bonenberg, Ku etyce ekologicznej.

Stefan Ciepły, Adam Komorowski, Janusz Zaręba, Jak nie ma afery, to nic nikogo nie interesuje, "Trzech na Jednego" ze Stefanem Kozłowskim.

Ignacy S. Fiut, Eko-filozofia Henryka Skolimowskiego.

Ignacy S. Fiut, Piśmiennictwo ekologiczne w Polsce.

Tomasz Goban-Klas, Ekologia a media.

Julian Kawalec, Wiersze.

Julian Kawalec, Na diabła też nie można liczyć.

Julian Kawalec, Procesja.

Jacek Kolbuszewski, Kilka uwag o krajobrazie.

Krzysztof Komornicki, List z Wójtowic.

Grzegorz Królikiewicz, Autorski wstęp do "Drzew", streszczenie filmu Drzewa.

Karol Modzelewski, W pustyni i w puszczy.

Włodzimierz Pawluczuk, Zwrot ku pogaństwu.

Grzegorz Peszko, Ekonomiczna analiza polityk ekologicznych.

Sceptyk, Parę przypomnień.

Beata Tumkiewicz, Szkice scenograficzne do filmu Drzewa.

Janusz Zaręba¸ Gdzie się ukryli Zieloni.

Adam Ziemianin, Wiersze.

"Zdanie", pismo Stowarzyszenia "Kuźnica", * Miodowa 41,
31-052 Kraków, ( 22-22-89.

w obronie ziemi
radykalna edukacja ekologiczna

Książka napisana przez Janusza Korbela i Martę Lelek ze Stowarzyszenia "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" jest już w drukarni. Na stu kilkudziesięciu stronach poruszone są następujące tematy: Dwie ekologie, Cztery filary ekologii (ekologia głęboka, bioregionalizm, ekofeminizm, ekopsychologia), Dzikie jest piękne, Człowiek i las, Leśnictwo XXI wieku, Rola organizacji ekologicznych, Edukacja, Kampanie, Sabotaż ekologiczny, Media, "Zielone" pieniądze, Rytuał, Życie codzienne. Książka ilustrowana jest kilkudziesięcioma fotografiami. Odwołuje się do własnych doświadczeń autorów i Stowarzyszenia oraz takich autorów zagranicznych, jak Arne Naess, John Seed, William Moyer, Robert G.Greenway, Dave Foreman, Bill Devall, Joanna Macy, Rik Scarce, David Orr, Paul Watson i in. Autorzy przedstawiają główne nurty radykalnej ekologii na świecie i polemizują z wieloma popularnymi w Polsce poglądami na rolę ruchu ekologicznego.

Książka będzie sprzedawana w niektórych księgarniach oraz wysyłana jako cegiełka (z blankietem dowolnej wpłaty) na kampanie w obronie dzikiej przyrody i inne statutowe działania Stowarzyszenia osobom, które złożą zamówienie. Zamówienia prosimy kierować na adres:

H

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot,

* Modrzewskiego 29/3,
43-300 Bielsko-Biała,
(/fax: 0-30/183-153

* * *

Mogę pożyczyć biuletyn ruchu Education Otherwise z Wlk. Brytanii. Zrzesza on rodziców, którzy sami uczą swe dzieci (zamiast posyłania ich do szkoły):

Paweł Listwan,
* Robinii 16, 02-495 Warszawa

* * *

16-28.8 br. Stowarzyszenie "Oś" organizuje koło Siedlec obóz ekologiczno-szkoleniowy pt. Nowy Dom, poświęcony promocji budownictwa z lekkiej gliny. W programie praktyczne budowanie domu i wykłady, m.in. o budownictwie ekologicznym, energetyce alternatywnej i energooszczędności. Zapraszamy chętnych, przede wszystkim tych, którzy chcą sami budować tym sposobem. Noclegi w tipi lub w stodole. Konieczny własny śpiwór i karimata ew. namiot. Żywienie wegetariańskie. Koszty wyżywienia ok. 60zł. Ilość miejsc ograniczona. Potwierdzimy przyjęcie zgłoszenia. Kontakt:

SSK "Oś",

Zdzisław Elizeusz Bartkowiak

* Nadrzeczna 74,

16-300 Augustów

( 0-119/41-40

"ZIELONE BRYGADY" 7(73), LIPIEC'95 S.112

Previous PageTop Of PageNext Page